Безвізовий режим дозволив українцям мандрувати до країн ЄС фактично без проблем. Щодня тисячі людей перетинають кордон, отримуючи при цьому штамп у закордонному паспорті. Водночас вже з листопада 2024 року процедура дещо зміниться: Євросоюз офіційно запускає систему EES.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Запуск системи декілька разів відтерміновували. Однак цього разу дедлайн – остаточний. Комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон назвала дату: 10 листопада 2024 року.
Варто зауважити, що через низку стереотипів навколо EES повідомлення комісара викликало хвилювання. Що варто знати про запуск системи й чи потрібно його боятися, пише 24tv.ua.
Що варто насамперед знати про EES
EES – автоматизована ІТ-система. Вона реєструватиме всіх іноземців, які хочуть в'їхати на територію ЄС з метою короткострокового перебування. Насамперед мовиться про туристів. Варто зауважити, що реєстрація відбуватиметься незалежно від того, чи має громадянин право на безвізовий в'їзд до ЄС. Отже, реєструватися у системі EES доведеться й українцям. Наголошують, що це замінить штампи у паспорті, які так люблять колекціонувати деякі мандрівники.
Важливо: дані туриста або туристки зберігатимуться у системі EES упродовж 3 років. Це означає, що реєструватися щоразу, коли захочеться поїхати до Польщі на шопінг або до Відня на каву, не доведеться.
Загалом про кожного конкретного мандрівника або мандрівницю у системі EES зберігатимуться такі дані:
• ім'я;
• тип проїзного документа;
• дату та місце в'їзду та виїзду з ЄС;
• біометричні дані (відбитки пальців і зображення обличчя);
• відмови у в'їзді (якщо такі є).
Чому в ЄС так хочуть якнайшвидше запровадити EES
Тисячі європейців з нетерпінням чекають запуску системи EES. В ЄС вже назвали цей момент історичним кроком. Прогнозують, що система охопить близько 700 мільйонів людей з різних куточків світу. Це має суттєво покращити безпекову ситуацію у ЄС. Наприклад, запобігти в'їзду людям з підробленими документами.
Зауважують, що туристів і надалі продовжать пропускати на територію ЄС. Жодних перешкод для мандрівників, які їдуть відкривати для себе нові країни та міста, не буде. Головне – не порушувати внутрішніх правил та законів Євросоюзу.
Деякі українці наразі ставляться насторожено до змін. Однак прогнозують, що вже з першого дня роботи EES всі страхи та упередження зникнуть.
Які дані фіксуватимуть в EES
Загалом EES збиратиме комплексні дані про перебування конкретної людини на території ЄС. Зокрема, йдеться про:
• реєстрацію в'їздів і виїздів (дату і місце перетину кордону);
• підрахунок часу (відповідно до Шенгенської угоди, українці можуть перебувати на території ЄС 90 днів впродовж 180 днів);
• виявлення порушень (наприклад, якщо людина перебувала на території ЄС понад 90 днів);
• обмін інформацією з іншими базами ЄС.
Джерело: 24tv.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут