Однак заклади освіти можуть самостійно визначати дату завершення занять, орієнтуючись на встановлений урядом порядок.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Відповідне роз’яснення опублікувало Міністерство освіти і науки України, пише nus.org.ua.
У МОН наголосили, що під час воєнного стану тривалість навчального року в Україні встановлює Кабінет Міністрів. Згідно з його рішенням, поточний навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року (29‒30 червня цьогоріч – вихідні). Відповідна постанова, зокрема, не суперечить призупиненій у дії нормі Закону України “Про повну загальну середню освіту”, у якій ідеться про закінчення навчального року не пізніше 1 липня.
“Згідно з цим законом педагогічна рада закладу освіти визначає структуру й тривалість навчального року, тобто дату завершення занять, періодичність і тривалість канікул тощо. Вона має орієнтуватися на час, передбачений освітньою програмою, обсяг навантаження в навчальному плані й брати до уваги вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, особливості регіону тощо”, – зазначили в МОН.
У міністерстві також додали, що під час визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації влітку педагогічні ради й керівники закладів освіти мають спиратися на низку чинників:
- наскільки війна та її наслідки вплинули на навчання учнів;
- чи є в учнів освітні втрати;
- які активності будуть найбільш дієвими для подолання прогалин у навчанні школярів і школярок.
Зокрема, враховуючи все це, у червні школи можуть продовжити стандартний освітній процес або ж, наприклад, запровадити інші види діяльності: додаткові заняття, консультації, екскурсії тощо.
МОН також нагадало, що сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менше 30.
Джерело: nus.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут