Подружжя: поставити себе на місце іншого — це наслідувати Христа
Все для сімей
15.01.2021
Поставити себе на місце іншої людини означає увійти «в її шкіру», втілитися в неї… Хіба ж не саме це зробив для людства Христос?

Часто буває, що, на думку чоловічка або дружини, життя іншого — набагато приємніше і приносить більше задоволень, аніж його власне. Коли людина почувається так, ніби її не розуміють, вона без вагань каже: «Постав себе хоч на хвилину на моє місце!»

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Спроба поставити себе на місце іншого — це одна з найпрекрасніших форм любові.

Наслідувати Христа у подружжі

Йдеться про те, щоб полишити ненадовго свою точку відліку, змінити погляд, і зосередитися на тому, як ця справа виглядає з точки зору коханої людини. Спробувати зробити своїм його спосіб мислення. Аби постаратися відчути те, що відчуває він, пізнати досвід, який отримує він. Одним словом, стати ним, при цьому залишаючись собою.
Це прекрасні риси, які психолог Карл Роджерс назвав емпатією (від грецького «відчувати/страждати в»). Святий Павло казав: «Радуйтеся з тими, хто радуються; плачте з тими, хто плачуть» (Рим 12,15).

Втілення в іншого

Поставити себе на місце іншої людини — це ніби потрапити під її шкіру, втілитися в неї… Хіба ж не це саме зробив Христос своїм народженням? Він прийшов не провідати людей як турист, не з’явився у гелікоптері, щоб обіцяти людям небо. Він став людиною. Зазнав голоду, спраги, страждань, прийшов на світ і помер у найгірших можливих умовах.

Христос став втіленням «емпатією Бога» до кожного з нас. Слово стало тілом. Він прийняв людське тіло, став плоттю. Втілення — відповідне слово, набагато сильніше за звичну «емпатію». Христос став людиною, залишаючись при цьому Богом. Завдяки цьому Він став взірцем для наслідуання нам у кожних близьких людських стосунках.

Тому — чоловіки, «станьте жінками» на якусь мить, залишаючись чоловіками. Жінки, «станьте чоловіками», залишаючись жінками. Батьки, «станьте дітьми», повними делікатного розуміння, залишаючись при цьому дорослими.

Джерело: CREDO

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Все для сімей
Останні новини