Самотні віруючі люди менш депресивні, ніж атеїсти – дослідження
Аналітика
26.09.2020
Самотні віруючі люди почувають себе менш соціально ізольованими, ніж самотні атеїсти.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Річ у тім, що віруючі сприймають Бога своїм другом, пише The Daily Mail, передає Українська Правда

Нове дослідження психологів з Університету Мічигану показує, що серед тих, хто почуває себе самотнім, релігійні люди менш схильні втратити жагу до життя, тому що їх віра заповнює цю порожнечу.

"Для соціально ізольованих людей Бог може слугувати замінником взаємин. Це компенсує частину того, що мають забезпечувати нормальні стосунки між людьми", – зазначає керівник дослідження Тодд Чан.

До такого висновку вчені дійшли, об'єднавши три дослідження, у яких загалом взяло учать більше 19 тисяч людей.

Психологи вивчили дружні стосунки цих людей, їх релігійні переконання, почуття самотності та цілеспрямованність.

З'ясувалося, що релігія не має серйозного впливу на почуття щастя, приналежності до чогось або цілеспрямованність для тих, хто не почуває себе самотнім.

Але для тих, хто не має багато друзів, вплив релігії і звернення до Бога як до друга, коли вони не мають підтримки соціальних зв'язків, є характерним.

"Наше дослідження доводить, що серед двох людей, які почувають себе соціально ізольованими, саме ті, хто більш пов'язаний з Богом, краще вбачають у житті ціль", – зазначає соавтор дослідження Ніколас Міхалак.

Однак, релігії недостатньо, щоб замінити взаємини між людьми.

"Ці результати не вказують на те, що люди можуть або повинні покладатися на Бога більше, ніж на людей для того, щоб мати ціль в житті. Якісні стосунки між людьми, як і раніше, залишаються первинним і постійним джерелом цілей у житті", – зауважує професор психології і соавтор дослідження Оскар Ібарра.

Джерело: Українська Правда

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Аналітика