Через звірства росіян в Україні Сенат США готує новий закон про військові злочини – ЗМІ
Європа та світ
17.05.2022
Сенатори Сполучених Штатів розробляють законопроєкт, який дозволить судам розглядати справи про військові злочини, навіть якщо жодна зі сторін не є громадянами США.

Джерело: Українська правда

Провідні сенатори обох партій (демократи і республіканці – ред.) уклали угоду про розширення закону щодо військових злочинів 1996 року, саме це дасть можливість розглядати справи про військові злочини, до яких не причетні громадянами США.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Видання пов’язує появу цього законопроєкту з діями російських загарбників проти мирних українців і виявленням масових поховань у частинах України, які знаходилися під окупацією російських військ.

 

Ідея законопроєкту полягає в тому, аби того, хто вчинив військові злочини за кордоном, а пізніше прибув до Сполучених Штатів і буде виявленим, можна було би притягнути до відповідальності.

Вбивства мирних жителів і виявлення масових поховань у частинах України, які були окуповані російськими військами, викликали міжнародний резонанс.

Незважаючи на політичні розбіжності, провідні законодавці Комітету юстиції, вважають, що цей проєкт має реальні шанси швидко стати законом.

Члени комітету повідомили, що сенатори все ще ведуть переговори з членами Палати представників щодо можливого супутнього законопроекту і очікують подати цей захід пізніше цього тижня.

"Сполучені Штати не повинні бути безпечним притулком для військових злочинців, які хочуть уникнути правосуддя у своїй рідній країні", – заявив сенатор Грасслі, автор законопроєкту.

Сенатор Дурбін сказав, що цей законопроєкт заповнить "кричущу прогалину в наших законах", щоб забезпечити притягнення до відповідальності іноземних військових злочинців у Сполучених Штатах.

Прийнятий Конгресом 1996 року Закон про військові злочини інкорпорує частину міжнародних законів війни у внутрішнє законодавство США.

Внесений законопроект усуне це обмеження, зробивши закон застосовним до будь-якої ситуації, коли правопорушник перебуває у Сполучених Штатах, незалежно від його громадянства чи громадянства його жертви.

Законопроект також скасовує термін давності щодо військових злочинів, так що судове переслідування буде можливе через багато років.

Європа та світ
Останні новини
Останні новини