У Польщі противники заборони абортів зривають служби у церквах та паскудять храми
Європа та світ
26.10.2020
25 жовтня 2020 року у деяких містах Польщі невеликі групи радикалів та феміністок зривали недільні богослужіння, паскудили стіни й сходи храмів, протестуючи проти рішення Конституційного суду, яке заборонило робити аборти через вади плода. Спостерігаючи за цим, ми бачимо, що радикальні групи намагаються розпалити ворожнечу проти церкви. Хоча дане рішення прийнято Конституційним судом.

Варто зазначити, що церкви в усьому світі боряться за те, щоб життя дитини вважалося та захищалося не з моменту народження, а з моменту зачаття. Адже прихильники абортів свого часу домоглилися того, що до моменту народження дитинка не вважається людиною, а якоюсь біологічною субстанцією. Знаючи цю позицію церков рдикальні сили вирішили використати рішення суду, щоб налаштувати суспільство проти церков. Адже вони бачать, що в Польщі останні роки думка церков є визначальною в питаннях сім'ї, моралі та цінностей.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Одразу, після рішення суду ліберальні організаії організували акції проти заборони абортів, закликавши у соцмережах людей масово виходити до церков. Одночасно консервативні групи почали закликати "захистити церкви" від демонстрантів, повідомляє RMF24.

У Варшаві та ряді інших міст Польщі невеликі радикальні групи мітингували з провокативними гаслами заходили в храми та зривали недільні богослужіння. 

Крім цього, поліція отримувала заяви стосовно нищення майна, повідомляє credo.pro.

Віцеміністр юстиції Міхал Вось закликає, щоби про кожний акт вандалізму повідомляти поліцію: "Це не протести, а злочини. І варварство. Стаття 195 Карного кодексу однозначно забороняє злонамірене перешкоджання публічному здійсненню релігійного акту. За це визначено штрафи, обмеження свободи або навіть її позбавлення на термін до 2 років".

Конституційний суд Польщі заборонив робити аборти через вади дитини

Конституційний суд ухвалив таке рішення за поданням 119 депутатів парламенту Польщі, більшість яких були представниками партії "Право і справедливість", передає vsirazom.ua. Депутати Сейму звернулись із метою оспарювання положення закону, яким було дозволено робити аборти за наявними дефектами розвитку плода. Як повідомляє onet.pl, після того, як рішення набуде чинності, виключенням для переривання вагітності будуть наступні причини: інцест або загрози здоров’ю та життю матері.

Після розгляду звернення, Суд зазначив, що Конституція гарантує кожній людині право на життя, навіть ще до її народження. Конституційний суд підтримує переконання про те, що не можна говорити про охорону гідності людини, якщо не були створені достатні підстави до охорони життя. Таку думку висловив суддя Піскорський в обгрунтуванні висновку: "Людське життя є цінністю в кожній фазі розвитку", – зазначив він. У своїй позиції суд зазначив, що переривання вагітності у таких випадках нагадує євгенічні практики, до яких вдавалися у нацистській Німеччині.

На думку Конституційного суду Польщі, обмежити конституційні права можна тільки законом і лише у випадку, якщо ці обмеження необхідні для забезпечення безпеки, громадського порядку або захисту навколишнього середовища, здоров’я, моральності чи прав і свобод інших людей. "Природна гідність людини є джерелом свободи і прав людини та громадянина. Вона є недоторканна, а її пошана і охорона є обов’язком органів державної влади", - йдеться у рішенні Суду про право на життя із посиланням на Конституцію Польщі.

У Великобританії дівчина з синдромом Дауна - Хайді Кроутер подала до Верховного суду на уряд через закон про аборти. Вона заявляє, що закон, який дозволяє аборти за медичними показниками, дискримінує ненароджених дітей за їхніми особливостями. На своєму прикладі дівчина хоче показати, що такі діти як вона можуть бути рівноправними членами суспільства. 

Закликаємо молитися, щоб спроби розпалити релігійну ненависть не досягли успіху, і щоб Господь оберігав Польщу від потрясінь. 

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Європа та світ
Останні новини
Останні новини