Основною метою дослідження було виявити ставлення до усиновлення та виявити можливі бар’єри.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на voxukraine.org.
На момент липня 2024 року, за даними Національної соціальної сервісної служби України, 11,7 тис. дітей втратили батьків через війну. Загалом понад 66 тис. дітей в Україні залишилися без батьківського піклування, і чверть з них потребують усиновлення.
З початком повномасштабної війни кількість охочих всиновити дитину подвоїлася, досягнувши 2112 осіб у липні 2024 року, проте фактична кількість усиновлень зменшилася через обмеження, пов’язані з війною.
Опитування показало, що лише 3% респондентів готові до усиновлення, тоді як 1% вже знаходиться у процесі. 17% розглядали таку можливість, але відмовилися, тоді як 50% ніколи не розглядали усиновлення і не планують цього робити. Найбільше відкритих до усиновлення серед молодих людей віком 18-29 років (45%).
Основні перешкоди для усиновлення – це складний бюрократичний процес (44%) та фінансові труднощі (34%). Також відзначають низьку обізнаність про державну підтримку: лише 7% респондентів мають повну інформацію про це. Для заохочення усиновлення українці вважають необхідним надавати більше фінансової допомоги (41%) та спрощувати процес (36%).
20% респондентів, які розглядають усиновлення, готові взяти до родини дитину з інвалідністю. Найвища готовність серед молоді віком 18-29 років (27%).
Для підвищення кількості усиновлень в Україні необхідно проводити інформаційні кампанії, спрощувати бюрократичні процедури та розширювати фінансову підтримку для родин. Також важливо продовжувати надавати медичну та психологічну допомогу для сімей, які усиновлюють дітей.
Докладніше познайомитися з результатами дослідження можна за посиланням.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут