Франківці презентували артпроект «Бог між нами. Переможемо разом»
Культура і творчість
29.07.2022
Унікальні старовинні експонати, роботи художників сучасності та малюнки малечі. Усе це поєднали на мистецькій виставці «Бог між нами. Переможемо разом».

Про це пише Репортер

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

За словами реставратора, автора проєкту Валерія Твердохліба, виставка – це майданчик для роздумів на тему участі Бога в нашому воєнному житті. 

Ідея була така – молитва дії, – говорить Твердохліб. – Не просто молитися, а діяти. Робити конкретні кроки. Робити рухи, які дозволять нам перемогти. А для цього кожен має свій фронт. Художник має малювати, продавати картини і відправляти гроші, волонтер возить машини. Тут така глобальна річ, і кожен може побачити щось своє.

На виставці представлені твори сакрального мистецтва з проєкту «Врятуємо скарби разом», а саме старовинні скульптури та ікони. Поруч із цими реліквіями розміщуються і роботи сучасників.

Олена Приходько, художниця-реставраторка з Ірпеня каже, у своїх роботах прагнула максимально наблизити глядача до відчуттів, які довелося пережити самій. Її експозиція «Ірпінь – секретики» зібрала чимало уваги.

Порушити тему життя та смерті наважився і відомий харківський художник Нікіта Тітов. Його інсталяція «Крила» говорить сама за себе. Як каже автор, ідея виникла, щойно зайшов до цієї зали.

Ця думка виникла в той час, коли почув звістку про загибель сина моєї подруги – Романа Ратушного, – говорить Нікіта Тітов. – І настільки було боляче, що якось хотілось це сказати, висловити. І мені захотілося за допомогою таких простих символів вшанувати пам’ять усіх, хто загинув.

Організувати виставку допомогли компанія Blago developer та університет Короля Данила.

Війна зараз йде не тільки на передовій, але й на культурному фронті, – говорить співорганізаторка арт-проєкту Діана Великочій. – Так ми пропагуємо українські християнські цінності. І нам здалося доречним підтримати митців і наших і з Ірпеня, Бучі та Харкова. Допомогти власне у реконструкції залу, аби вони мали можливість представити свої роботи. І кожен по-своєму в інсталяціях, картинах, мозаїках показав своє бачення того, що відбувається зараз.

Триватиме виставка до зими, проте, зазначають організатори, інсталяції можуть дещо змінюватися. За цей час планують проводити як персональні екскурсії, так і групові.

Культура і творчістьХристиянський світ