Українські релігійні лідери – християнських, юдейських, мусульманських традицій – приєдналися до колег з усієї Європи та світу в онлайн-події з закликом до моральної солідарності в Міжнародний день кримінальної юстиції, у четвер, 17 липня 2025 року, повідомляє пресслужба ВРЦіРО.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
На тлі війни, геноциду та глобальної нестабільності, виступаючі наголошували, що справедливість, істина, віра та прощення є необхідними для досягнення миру. У зустрічі взяли участь понад сто учасників з усіх часових поясів - від Нової Зеландії до заходу Північної Америки.
Глобальна міжрелігійна онлайн-зустріч, проведена під гаслом «Крик за справедливий мир», була ініційована Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій для заклику до чіткого морального засудження російської воєнної агресії та утвердження справедливого миру для України. Співорганізатором заходу виступив Центр Європейських досліджень ім. Роберта Шумана, директором якого є Джефф Фонтейн (Нідерланди).
Православні, католицькі, протестантські лідери разом з представниками інших релігійних традицій зобов’язалися до молитви, свідчення, проголошення правди й дій задля більш справедливого і мирного міжнародного порядку.
Учасники наголосили, що молитва – це не втеча від політики, а заклик до дії, яка спрямовує сумління націй і серця їхніх лідерів.
У Міжрелігійній декларації сумління та солідарності з народом України учасники підтвердили право України на самозахист і засудили несправедливу війну Росії проти України. Спираючись на спільні цінності людської гідності, справедливості та миру, декларація відкинула нейтралітет перед лицем насильства. Вона зобов’язувала до морального свідчення, молитви, гуманітарної допомоги та адвокації на захист суверенітету України й справедливої відповідальності агресора.
У документі також засуджується релігійна маніпуляція з метою виправдання насильства чи імперських амбіцій і звучить заклик до релігійних спільнот усього світу діяти в солідарності через молитву, публічне свідчення та підтримку. У декларації підкреслюється, що справедливість, віра, істина, історія, прощення та молитва мають значення для побудови миру й захисту прав усіх народів. З повним текстом Декларації можна ознайомитися за посиланням.
На завершення учасники разом звершили молитву українською та англійською мовами – відомий молитовний гімн 1885 року з проханням до Бога захистити Україну, благословити її свободою, мудрістю та любов’ю і вести її народ у світлі, благодаті та тривалому мирі.
Джерело: vrciro.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут