Засновники Всеукраїнського Собору

Євангельські християни-баптисти є однією з найбільших протестантських спільнот України. Історично баптизм – один з напрямків Реформації XVI-XVII століть. В Україні євангельсько-баптиський рух виник внаслідок духовних пошуків українського народу та перекладу Біблії на національну мову. В основі баптистського віровчення лежить принцип добровільного та свідомого водного хрещення дорослих людей, що мають стійкі християнські переконання та відмовляються від гріховного способу життя. Як і інші протестанти, баптисти визнають Біблію в складі 66 книг Старого і Нового Завітів Святим Письмом, що має абсолютний авторитет у повсякденному та релігійному житті.
Очільник: голова ВСЦ ЄХБ Валерій Степанович Антонюк.
Система управління церкви: найвищий орган управління – З’їзд ВСЦ ЄХБ. Робочими органами в період між з’їздами є Рада та Правління ВСЦ ЄХБ.
Загальна кількість помісних церков: 2270 церков, 313 груп.
Географія представництва: ВСЦ ЄХБ представлений в усіх областях України.
Основні відділи: інформаційна служба, апологетичний центр, комітети: благовістя, зовнішньої місії, організації нових церков, церковного розвитку, дитячого та підліткового служіння, молодіжного служіння, сестринського служіння, сімейного служіння, пасторського служіння, музики та творчості, християнської освіти, соціального служіння.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, соціальне служіння, допомога дітям-сиротам, медична допомога, профілактика залежностей, військове і тюремне капеланство, гуманітарна допомога та волонтерство на сході України, зовнішня місіонерська діяльність — близько тисячі місіонерів здійснюють служіння за кордоном, зокрема у Західній Європі, Середній Азії, Росії, Африці, Південній Америці, на Близькому Сході.
УЦХВЄ є однією з найбільших протестантських спільнот в Україні та одним з найбільших національних об’єднань серед світового п’ятидесятництва. Особливий акцент у віровченні стоїть на хрещенні Святим Духом та свідомому водному хрещенні дорослих людей за умови відмови від гріховного способу життя. Джерела п’ятидесятництва в Україні відносяться до часів історії, коли в середовищі ортодоксального православ’я з низки об’єктивних причин почалися духовні пошуки віровчення євангельського типу, а також практики богослужіння, властивого для першоапостольскої церкви. У результаті, п’ятидесятницький рух сучасного типу розпочався на українських землях ще в 20-х роках ХХ століття. Повсякденне та релігійне життя п’ятидесятників базується на авторитеті Біблії у складі 66 книг загальновизнаного канону. Деномінація сповідує принцип загального священства та колегіальність в управлінні: найважливіші церковні питання вирішуються на церковних та братських радах, а також на загальних зборах віруючих.
Очільник: старший єпископ УЦХВЄ Михайло Степанович Паночко.
Система управління церкви: найвищий орган управління – щорічна конференція священнослужителів. Робочими органами в період між конференціями є Правління та Комітет УЦХВЄ.
Загальна кількість помісних церков: 1655 громад.
Географія представництва: УЦХВЄ представлена в усіх областях України, в Криму, а також у Польщі, Чехії, Іспанії, Німеччині, Італії, Бельгії.
Основні відділи: відділ служіння дітям та підліткам, відділ молодіжного служіння, відділ служіння сім’ї, відділ освіти, місійний відділ, відділ благовістя, відділ зовнішніх та міжнародних зв’язків, відділ соціального служіння, медіаслужіння, відділ праці людьми з вадами слуху, відділ жіночого служіння, інформаційно-аналітичний відділ.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, соціальне служіння, волонтерська та гуманітарна допомога на сході України, допомога дітям-сиротам, реабілітація громадян із залежностями, профілактична робота серед молоді, військове і тюремне капеланство, місіонерська праця в СНД, Африці та країнах Західної Європи.
Українська Євангельська Церква (колишня назва Українська Вільна Церква Християн Євангельської Віри) є однією з протестантських спільнот п’ятидесятницького напрямку. Особливий акцент у віровченні робиться на духовних дарах та дії Святого Духа. А також на тому, що Церква має особливе покликання – нести Євангеліє, відкривати любов і співчуття Бога до людей, бути сіллю землі і світлом світу та звіщати божественні стандарти моралі. Спільнота вірить, що всі шістдесят шість книг Святого Письма, Біблії, є Словом Божим та верховним авторитетом і основою для віри, життя і служіння, а християни покликані прагнути до цілісного та повноцінного життя в духовній, душевній, фізичній і соціальній сферах.
Очільник:
Система управління церкви: найвищий орган управління – Собор.
Загальна кількість помісних церков: 256 громад.
Географія представництва: Українська Вільна Церква Християн Євангельської Віри представлена в 20 областях України.
Основні відділи: церковний відділ, відділ освіти, місіонерський відділ, благодійний відділ.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, соціальне служіння, допомога дітям-сиротам, профілактика залежностей, військове та тюремне капеланство, реабілітація громадян із залежностями, робота з дітьми, підлітками та молоддю.
Християнська церква «Перемога» – це одна з найбільших харизматичних церков України. Особливий акцент у віровченні, що базується на авторитеті Біблії, стоїть на духовних дарах та дії Святого Духа. Місія церкви – допомогти людині знайти порятунок через віру в Ісуса Христа і стати цілісною для повноцінного життя в суспільстві. Особлива увага приділяється пізнанню Божих принципів і можливості для кожної людини будувати своє життя і правильні стосунки з іншими людьми, а також розвиватися, духовно зростати, активно і плідно проводити свій час згідно з цими принципами. Об’єднання включає церкви в Україні та за її межами.
Очільник: старший пастор Генрі Мадава.
Система управління церкви: найвищий орган управління – Пасторська рада.
Загальна кількість помісних церков: 150 церков.
Географія представництва: Вінницька, Дніпропетровська Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.
Основні відділи: служіння дітям та підліткам, молодіжне служіння, сімейне служіння, служіння благовістя, соціальне служіння, медіаслужіння, служіння прославлення, жіноче та чоловіче служіння, Школа підготовки до шлюбу, Школа батьків.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, місіонерська праця, соціальне служіння, волонтерська та гуманітарна допомога, допомога дітям-сиротам, реабілітація громадян із залежностями, профілактична робота серед молоді, допомога безхатченкам.
Собор Незалежних Євангельських Церков України – об’єднання протестантських громад євангельських християн, які належать до руху, започаткованого І. Прохановим у XIX столітті. У своєму устрої Собор заснований на принципах горизонтальної співпраці між учасниками спільноти, без керівної піраміди. Центральна церква «Нове Життя» знаходиться у Києві. Віровчення ґрунтується на вченні та прикладі Ісуса Христа, християнській практиці ранньої церкви та апостольській науці, яка розкрита в новозавітних посланнях. Собор сповідує активну громадську позицію щодо відродження духовності в Україні та підтримки співвітчизників в інших країнах.
Очільник: голова Ради Собору – єпископ Анатолій Іванович Калюжний.
Система управління церкви: найвищий орган управління – Рада Собору.
Загальна кількість помісних церков: 114 громад.
Географія представництва: Собор НЄЦ представлений у 17-ти областях України.
Основні відділи: служіння дітям та підліткам, молодіжне служіння, сімейне служіння, служіння благовістя, соціальне служіння, медіаслужіння, жіноче служіння, служіння прославлення.
Основні напрями роботи: громади, що входять до об’єднання, здійснюють благодійну, просвітницьку, євангелізаційну роботу, працюють з безпритульними, інвалідами, хворими на СНІД тощо.
Українська Місіонерська Церква є однією з протестантських спільнот України п’ятидесятницького спрямування. Особлива увага у віровченні приділяється твердженню, що кожен християнин є учнем Ісуса Христа, який має прагнути нести Євангеліє за допомогою особистого свідчення всім своїм ближнім. Центром уваги є вивільнення дарів кожного члена церкви та застосування цих дарів в служінні малих груп, а також на всіх рівнях служінь помісної церкви.
Очільник: старший єпископ Валерій Миколайович Решетинський.
Система управління церкви: найвищий орган управління – Пасторська Рада.
Загальна кількість помісних церков: 200 громад.
Географія представництва: Українська Місіонерська Церква представлена в 20 областях України та в Криму.
Основні відділи: служіння дітям та підліткам, молодіжне служіння, сімейне служіння, служіння благовістя, соціальне служіння, медіаслужіння, жіноче служіння, служіння прославлення.
Основні напрями роботи: євангелізація та соціальна робота, військове й тюремне капеланство, реабілітація, діяльність в галузі освіти, молодіжне, дитяче й підліткове служіння тощо.
Церква «Нове покоління» – це міжнародний апостольський рух харизматичних протестантських церков, що налічує понад 330 церков в СНД, Європі та США. Рух «Нове покоління» має єдину стратегію і мету – затвердити Царство Боже у всіх сферах суспільного життя, зокрема в медіа, культурі, політиці, освіті, бізнесі тощо. Повсякденне та релігійне життя руху ґрунтується на авторитеті Біблії у складі 66 книг загальновизнаного канону. Деномінація робить особливий наголос на дії Святого Духа та духовних дарах віруючих.
Очільник: голова Духовної Ради Андрій Георгійович Тищенко.
Система управління церкви: найвищий орган управління — конференція повноважних делегатів.
Загальна кількість помісних церков: 231 громада.
Географія представництва: церква «Нове покоління» представлена в 21 області України.
Основні відділи: служіння дітям та підліткам, молодіжне служіння, сімейне служіння, служіння благовістя, соціальне служіння, медіаслужіння, жіноче служіння, служіння прославлення.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, робота з алко- та наркозалежними, благодійність, робота капеланів у зоні АТО та у місцях позбавлення волі, служіння зцілення.
ДЦ ХВЄ «Спасіння» – це традиційна слов’янська євангельська церква з 25-річною історією. В основі віровчення лежить принцип добровільного хрещення віруючих, що мають стійкі християнські переконання. Деномінація також визнає, що порятунок людини залежить не від належності до певної церкви, а від Ісуса Христа і прагнення людини жити згідно зі Словом Божим. ДЦ «Спасіння» сповідує апостольську Євангельську Віру, що ґрунтується на Біблії. У практиці церковного життя Духовний центр дотримується принципу загального священства.
Очільник: старший єпископ Пилип Михайлович Савочка.
Система управління церкви: найвищий орган управління – Духовна Рада – щомісячне засідання регіональних єпископів.
Загальна кількість помісних церков: 182 громади.
Географія представництва: Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.
Основні відділи: будівний, юридичний, соціальний, інформаційний, матеріальної допомоги, дитячий, підлітковий, молодіжний, медіа (звук-відео), центр адаптації.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, робота з залежними, соціальна та сімейна робота, робота в місцях позбавлення волі, робота з дітьми, підлітками, молоддю.
Союз «Церква Божа України» є дуже близьким до Української Церкви Християн Віри Євангельської, але через певні історичні обставини ці церкви діють окремо, хоч є подібними за віровченням та походженням. Повсякденне та релігійне життя ЦБУ базується на авторитеті Святого Письма у складі 66 книг загальновизнаного канону Біблії. Бачення ЦБУ: «Виконуючи Велике доручення Христа, соціально, духовно, економічно відродити Україну через зростання і відкриття церков».
Очільник: єпископ об’єднання Олексій Олексійович Демидович.
Система управління церкви: найвищий орган управління – Національна Рада єпископів.
Загальна кількість помісних церков: 100 громад.
Географія представництва: Союз ЦБУ адміністративно розділений на 7 регіонів: Східний, Слов’янський, Дніпровський, Центральний, Південний, Кримський та Західний.
Основні відділи: молодіжний, дитячий, музичний, соціальний.
Основні напрями роботи: проповідь Слова Божого, відкриття церков, соціальне служіння, допомога дітям-сиротам, реабілітація громадян із залежностями, профілактична робота серед молоді, благочинство, соціальне служіння, волонтерська та гуманітарна допомога на сході України.
СЄЦ «Блага звістка» є однією з протестантських деномінацій України харизматичного спрямування. Це динамічна церква, що має в основі свого вчення віру в Сина Божого Ісуса Христа як Спасителя, Цілителя та Господа. Особлива увага приділяється дії Святого Духа в особистому та церковному житті. Спільнота сповідує принцип свідомого хрещення дорослих людей, що мають тверду віру та стійкі християнські переконання. Церква спирається на авторитет Біблії як Слова Божого.
Очільник: директор СЄЦ «Блага звістка» Вадим В’ячеславович Шипілов.
Система управління церкви: найвищий орган управління – З’їзд Асоціації.
Загальна кількість помісних церков: 18 громад.
Географія представництва: Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернівецька області.
Основні відділи: молодіжний, дитячий, музичний, соціальний.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, соціальне служіння, допомога дітям-сиротам, профілактика залежностей, благодійна допомога та волонтерство.
Асоціація місіонерських церков євангельських християн України об’єднує євангельські церкви, утворені в результаті місіонерського служіння. Церкви об’єднання визначають місіонерство й учнівство своїми основними пріоритетами на шляху досягнення головної мети – прославлення Бога. Асоціація утворена для взаємної підтримки церков і об’єднання зусиль у створенні нових церков з тими ж переконаннями. Асоціація місіонерських церков євангельських християн України заснована на євангельському богослов’ї та визнає Біблію вищим авторитетом у всіх питаннях віри, церковного устрою і повсякденного життя. Асоціація не ототожнює себе з будь-якою церковною деномінацією в Україні, але близька до вчення євангельських християн, що існують в Україні вже понад 100 років. Асоціація має на меті – послужити славі Господній, бути відкритою до суспільства і сприяти поширенню Євангелія як в Україні, так і за її межами.
Очільник: голова АМЦЄХУ Віктор Зіновійович Танцюра.
Система управління церкви: найвищий орган управління – конференція представників.
Загальна кількість помісних церков: 40 громад.
Географія представництва: АМЦЄХУ представлена в 9 областях України.
Основні відділи: дитячий, молодіжний, місіонерський, бібліотечний.
Основні напрями роботи: євангелізація та відкриття нових церков, соціально-благодійне служіння, допомога дітям-сиротам, профілактика залежностей, реабілітація громадян із залежностями, робота з молоддю та дітьми.
Церква «Царство Боже» є однією з гілок протестантської віри і зорієнтована на розкриття суті Євангелія та спасіння людей. Глобальне бачення церкви полягає у зрощуванні та укріпленні робітників для «жнив останніх днів», про які говорив Ісус. Кінцева мета — сильна місіонерська церква, яка поширює Євангеліє «до краю землі». Церква є відкритою та гнучкою щодо навколишнього світу. Вона прислухається до потреб людей та не сковується у лещата суворих догм. Девіз церкви: «Царство Боже – це сім’я, в якій є місце кожному!»
Очільник: єпископ Олександр Ростиславович Рудинець.
Система управління церкви: Вищим органом Управління є Конференція представників релігійних громад.
Загальна кількість помісних церков: 24 громади.
Географія представництва: Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Херсонська, Чернівецька області.
Основні відділи: молодіжний, дитячий, милосердя, сімейний, жіночий, для мам, чоловічий, благовістя, медійний, прославлення, соціальний.
Основні напрями роботи: реабілітація для людей з різними залежностями, гуманітарна допомога, робота із засудженими, робота з мусульманами, соціальна робота в інтернатах, дитячих садочках для неповносправних дітей.