Про Собор

Всеукраїнський Собор - це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави.

Завдяки братерській взаємодії Ради Євангельських Протестантських Церков України та Української Міжцерковної Ради євангельська спільнота ухвалила рішення консолідувати свої зусилля для збереження та поширення в українському суспільстві християнських цінностей та протидії тотальному наступу аморальності та інших негативних явищ, що несуть небезпеку майбутньому нашої країни.

Адже за останні роки Україна стала епіцентром глобальної духовної битви: корупція, руйнація сім’ї та проштовхування гріховних збочень, військова агресія і загроза втрати суверенітету та цілісності. Сьогодні наш народ як ніколи потребує єдності, миру та авторитету Божих настанов. Тож символічно, що «Всеукраїнський Собор» зареєстровано 22 січня 2019 року, у 100-річну річницю підписання Акту Злуки між УНР та ЗУНР у соборну Україну.

Всеукраїнський Собор не є політичним чи екуменічним об’єднанням, і не має на меті створення структури над існуючими релігійними об’єднаннями, які продовжують керуватися своїми доктринальними настановами та статутними положеннями. Спілка сповідує, що єдність послідовників Христа є ознакою приналежності до Нього та запорукою успіху місії Церкви у світі (Ів. 17:21). Проте єдність не вимагає одноманітності, навпаки, різноманітність відкриває багатство ресурсів, якими Бог наділив Церкву Христову для проповіді Євангелії та служіння людям. І саме через таку єдність у спільній справі служіння наша країна має реальний шанс змінитися в країну добра, любові, справедливості та честі.

Україна переживає важкі часи та потребує реалізації у повсякденному житті суспільства практичних християнських цінностей, що стали б запорукою його глибинних перетворень та великим благословенням для всього українського народу. Тільки на цьому непохитному фундаменті можна побудувати успіх і могутність нашої держави. Тож основними завданнями та напрямами діяльності «Собору» є поширення цих вічних біблійних принципів через культурні, освітні, волонтерські молодіжні, медійні і сімейні проекти, популяризація здорового способу життя та протидія негативним соціальним явищам.

Координатором «Всеукраїнського Собору» обрано Олександра Турчинова. До складу найвищого керівного органу Спілки, Духовної Ради Всеукраїнського Собору, головою якої обрано Валерія Антонюка, увійшли очільники основних протестантських євангельських союзів України.