36 днів війни Тернопільські християни рятують десятки тисяч людей
Добрі справи
02.04.2022
Ранок 24 лютого розділив історію нашої країни на до та після. Жорстоке вторгнення ворога принесло багато болю та страждань, гинуть ні в чому невинні люди.

Із самого ранку першого дня війни в м.Тернопіль було створено християнський координаційний гуманітарний штаб, який об'єднав всі євангельські протестантські церкви міста для допомоги вимушеним переселенцям. Цей штаб став потужною міжцерковною платформою допомоги знедоленим та біженцям. Загальна кількість людей-волонтерів, яку координує штаб близько 500.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Очолив роботу штабу - Іван Гонтар, керівник благодійного фонду «Світло Реформації». Також координують різні процеси: Микола Семенов - пастор баптистської церкви «Філадельфія», який є переселенцем з міста Луганськ в 2014 році, Олександр Воляник - керівник YWAM в східній Європі, Віталій Кусьмій - пастор, обласний молодіжний керівник, прессекретар ради ХВЄ та інші.

Робота кол-центру для розселення біженців

Головним напрямком діяльності штабу стала допомога біженцям, зокрема, з поселенням. В кол-центрі 8-9 операторів в режимі 24/7 приймають запити від людей та розподіляють їх між центрами прийому які розгорнулись в церквах у місті та області. Таких центрів у Тернополі та на околицях 25.

Волонтери служать віддано та жертовно. Дякуємо за кожного, хто долучився до цієї справи. Багато хто з них за цей час дуже виснажився і сплять по декілька годин у ночі. Але з Божою допомогою вони продовжують з радістю служити. Господь їх підбадьорює і додає сил!

Часто доводилось зустрічати людей в комендантський час, опівночі чи 3-й годині ночі. Люди часто приїжджають дуже виснаженими, вони проводять в дорозі по 3-4 дні. Інколи людей везуть вантажними мікроавтобусами. 

Одна картина, яка вразила наших волонтерів по особливому, коли в одному з вантажних мікроавтобусів вони побачили жінок та дітей різного віку, які просто на підлозі вкриті ковдрами їхали декілька днів. Якими виснаженими та втомленими вони усі були… Єдиними їхнім бажанням після важкої дороги було відіспатися, помитися та поїсти гарячої їжі. 

Якщо місць при церквах не вистачає, то в будь-яку пору доби є люди та сім’ї, які готові приймати біженців у себе вдома. В середньому за день надходило близько 1500 дзвінків, на даний час цифри значно менші. За весь час штаб допоміг знайти прихисток для понад 30 000 біженців.

 В центрах прийому переселенці мають можливість отримати потрібну інформацію, медичну допомогу, відігрітися, прийняти душ, поїсти та переночувати. Крім фізичної допомоги ми хочемо, щоб вони отримали щось більше. Люди зараз як ніколи відкриті до Слова Божого і це хороша можливість для євангелізації.

І Слава Господу, є люди які покаялись і мають рішення приймати хрещення.

Годування на автотрасах родин в евакуаційних авто та автобусах

В перші тижні війни, щодня наші волонтери оперативно розвозили їжу до блокпостів на великі автомобільні траси, аби родини біженців, які евакуюються на авто чи автобусах, мали можливість поїсти в довгих чергах на блокпостах. Таким чином 3-4 тисячі людей було нагодовано кожного дня, люди плакали і просто хотіли обійняти молодь із церков, яка служила. 

В ночі волонтери їздили  на автозаправки, аби знайти там людей, які не мають де зупинитись та планують ночувати в автомобілях і запрошують їх переночувати в церкві. Команда штабу співпрацює з військовими та поліцією і маємо можливість пересуватись під час комендантської години для розвезення людей, бо ми забираємо переселенців із евакуаційних поїздів, які приїздять вночі.

Розселення біженців, що переселилися на довгий час

В останні дні багато людей шукають довготривалий прихисток, для цього мобілізувались 125 євангельських церков області, які приймають людей, допомагають їм знайти житло на постійній основі. Люди щиро вдячні за допомогу, адже в чужому місті дуже складно знайти самостійно квартиру, або хоча б кімнату і з кожним днем це стає робити все важче й важче. На даний час, вже багато сімей розселили по місту і по Тернопільській області. 

Гуманітарна допомога

Одночасно з поселенням людей постала потреба в гуманітарній допомозі для них: матраци, постіль, засоби гігієни, продукти. Так почав роботу наш гуманітарний відділ. За допомогою благодійників з-за кордону ми отримуємо гуманітарну допомогу і розповсюджуємо її по Україні. Ми надсилаємо допомогу в центри поселення в ряді областей, а також партнерські церкви в Харкові,  Києві, Ірпені, Полтаві, Запоріжжі, Донецьку, Дружківці, Лисачанську, Луганську, Слов'янську, Бахмуті, Сумах, Миколаєві та Одесі. Допомогу в гарячі точки відправляємо доступним транспортом, або пасажирськими евакуаційними потягами.

 Біженці, які прибувають до нас часто мають мінімум речей  з собою, один рюкзак чи сумку, тому тут на місці вони мають потребу у багатьох речах. Особливо, коли це жінки з дітьми, для них це стрес, адже дітки залишили усі свої іграшки, книжки, олівці і т.д. у своїх оселях, приємно бачити коли вони мають змогу отримати щось для себе і хоч на трохи забути про війну!

Евакуація біженців

Через великий наплив людей та потребу, було створено евакуаційний напрямок. З Тернополя курсує декілька наших автобусів до кордонів, а звідти їх забирають партнерські церкви в Німеччину, Польщу, Чехію і Румунію. Для жінок та дітей, які ідуть за кордон, дуже важливо мати почуття безпеки, адже багато хто з них розгублені. Слава Богу, що віруючі люди з інших країн погодились їх прийняти та допомогти з проживанням, це дає відчуття спільності! Кожного дня понад 300 людей їдуть до кордону. Загальна кількість евакуйованих людей уже становить понад 6000.

Ми радіємо, що наша область стала прихисток для такої великої кількості людей. І що в такий важкий час можемо служити народу України і практичними діями показувати Божу любов.

Пресслужба штабу у Тернополі

Добрі справи
Останні новини
Останні новини