Попри те, що батьки-засновники Америки були людьми з недоліками та недосконалостями, вони були готові ризикнути всім, в тому числі власним життям, заради свободи. Серед 56 чоловіків, які підписали Декларацію незалежності, були юристи, торговці, фермери, лікарі, міністри, друкар, вчитель і музикант віком від 26 до 70 років. «У лідерів минулого можна знайти віру, що надихає», - запевняє автор численних книг та історик Уільям Федерер, пише iBelieve.
Батьки-засновники Америки усвідомили, хто є справжнім ворогом індивідуальної свободи, та зрозуміли, що це не просто фізична битва, але й духовна.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Перший Континентальний конгрес (7 вересня 1774 року) Сполучених Штатів розпочали молитвою і читанням Псалму 35, який починається словами: «Господи, вчини суд над тими, що позиваються на мене, вступи у битву з тими, що виступають проти мене. Візьми зброю та щит і встань мені на допомогу».
Залишивши осторонь конфесійні відмінності, отці-засновники об’єдналися у молитвах задля спільної мети. «Усі вони знали, що Бог є джерелом свободи», - зазначає Денніс Прагер, американський радіоведучий та письменник.
1. Джордж Вашингтон, який покладався на молитву
Історик і виконавчий директор Providence Forum Джеррі Ньюкомб вказує на цю важливу деталь, що стосується першого президента Сполучених Штатів: «Для Джорджа Вашингтона молитва була важливою. Він мав кишенькове видання англіканської Книги спільних молитов, яку постійно використовував. Багато разів він дякував Богові за Його допомогу у становленні незалежної нації».
Його твори та дії під час Війни за незалежність допомогли історикам з’ясувати, що Вашингтон здебільшого покладався на молитви, вірячи в те, що за всіх переваг противника перемога можлива лише з Божою допомогою.
Ньюкомб пише: «4 липня 1775 року — за рік до незалежності — генерал Джордж Вашингтон передав такий наказ своїм військам: «Він вимагає і очікує від усіх офіцерів і солдатів, не зайнятих фактичним виконанням обов'язків, пунктуального відвідування богослужінь, щоб благати від Неба благословень на засоби, які використовуються для нашої безпеки та оборони».
Як закликає Павло у 1 посланні до Солунян 5:17, Вашингтон постійно молився.
2. Джон Адамс, який підтримував духовне пробудження
Батько-засновник Джон Адамс, який став першим віце-президентом і другим президентом Сполучених Штатів, якось сказав, що Американській революції передувало духовне відродження в серцях та умах людей, що відбулося приблизно за покоління.
Історики вважають, що поширення «Великого пробудження» в колоніях, де перед підписанням Декларації незалежності, молитва та піст відігравали вирішальну роль у допомозі Америці здобути свободу, значно вплинуло на «засновників» та зміцнило їх дух.
3 липня 1776 року Джон Адамс у листі до своєї дружини Ебігейл Адамс щодо Декларації незалежності написав так: «Я схильний вірити, що наступні покоління відзначатимуть її як велике ювілейне свято. Її слід відзначати як День визволення урочистими актами відданості Всемогутньому Богу».
Адамс, схоже, розумів, звідки бере початок справжня свобода, як пояснюється в 2 Коринтян 3:17: «Господь є Дух, а де Господній Дух, «там свобода».
3. Бенджамін Франклін, який поважав християнські чесноти
Праці Франкліна виявляють його повагу до християнських цінностей, визнаючи, що вони вплинули на зниження рівня злочинності, і навіть підвищення інтересу до самоврядування. У той час, за підрахунками, троє з кожних чотирьох колоністів стали християнами.
Історики приписують Франкліну таке висловлювання: «Біблія і газета в кожному будинку, хороша школа в кожному районі – є головними опорами чеснот, моралі та громадянської свободи».
Здавалося, він усвідомлював, що «але як небо високо над землею, так Мої дороги далекі від ваших доріг, а Мої думки вищі від ваших думок» (Ісаї 55:9).
4. Джеймс Медісон, який боровся за свободу віросповідання
За свою ключову роль у розробці Конституції Сполучених Штатів та Білля про права Джеймса Медісона називали «батьком Конституції», і він став четвертим президентом Сполучених Штатів.
Протягом усієї своєї політичної кар'єри, починаючи з посади законодавця штату у 1776 році, він працював над тим, щоб громадянам не нав'язувалась «федеральна релігія». Під час прийняття Декларації прав Вірджинії Медісон виступав за те, щоб формулювання було змінено з «громадяни, які мають повну терпимість до своєї релігії», на «вільне сповідування релігії».
Медісон був твердо переконаний, що уряд не має права спрямовувати релігійне життя людини, оскільки це -питання совісті. Свою позицію він виклав у впливовій петиції під назвою «Memorial and Remonstrance», яка містила 15 аргументів проти державної підтримки церков.
Як і закликає Послання до Галатів 5:1, Медісон боровся за свободу віросповідання в Америці: «Христос визволив нас для свободи, тож стійте в ній і не впрягайтеся знову в ярмо рабства».
5. Джон Джей, який прагнув свободи для пригноблених
Джон Джей, перший Верховний суддя Сполучених Штатів, боровся за відміну рабства. Він неодноразово виступав проти цього явища, як і закликає автор Притч 31:8: «Відкрий свої уста заради оборони німого і захисту приречених на погибель».
У 1786 році Джей писав: «Дуже хотілося б, аби рабство було скасовано. Честь Штатів, а також справедливість та гуманність, на мою думку, голосно закликають нас звільнити цих нещасних людей. Боротися за власну свободу та відмовляти в цьому благословенні іншим — це непослідовність, яку не можна пробачити».
Як сказано в Ісаї 1:17, Джей був на шляху: «навчіться робити добро, дотримуйтесь правосуддя, рятуйте пригнобленого, захищайте сироту і заступайтесь за вдову».
Цей батько-засновник вірив, що мир може прийти лише через поширення Євангелія, що спонукало його допомогти заснувати Американське біблійне товариство у 1816 році, президентом якого він був з 1821 по 1828 рік.
Джерело: iBelieve
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут