Дослідники з Вашингтонського університету розробили гру з логічними головоломками, які важко розв’язувати системам штучного інтелекту. Так, в одному з досліджень діти перевершили ШІ у складанні візуальних шаблонів. Більш того, вони продемонстрували свої навички критичного мислення та виявили помилки в рішеннях і поясненнях штучного інтелекту. Про це розповідає Тimes of India, передає OBOZ.UA.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Учасники дослідження мали розгадати головоломки, складаючи шаблони з кольорових блоків. У результаті дослідження виявилося, що діти навчилися критично мислити про відповіді ШІ та змогли підштовхувати ШІ до кращих відповідей.
"Дітям подобаються головоломки. І вони не пов’язані з якоюсь мовою чи культурою. Оскільки головоломки базуються виключно на візуальному розпізнаванні образів, навіть діти, які ще не вміють читати, можуть грати та навчатися. Вони отримують велике задоволення від можливості розгадувати головоломки, а потім від того, що бачать, як штучний інтелект, який вони можуть вважати надзвичайно розумним, зазнає невдачі в головоломках, які вони вважали легкими", – розповів один із дослідників.
Діти змогли помітити помилки як у розв’язуваннях головоломок, так і в текстових поясненнях моделей штучного інтелекту. Вони також розпізнавали відмінності в тому, як мислить людський мозок і як системи ШІ генерують інформацію.
Так, учасники дослідження вказували на те, що людський мозок креативний, натомість розум інтернету намагається вирішити головоломку спираючись лише на те, що є в мережі.
Вчені зазначили, що діти здатні розпізнавати можливості штучного інтелекту та можуть бути більшими скептиками, ніж дорослі.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут