За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, смертність при коронавірусі становить близько 3,5%. Але цю цифру не варто сприймати як ймовірність померти від Covid-19. Фахівці в Китаї дійшли висновку, що серед людей старше 80 років смертність склала близько 14,8%, в той час як у людей від 10 до 39 років — 0,4%.
Для літніх людей ризик є досить великим. Так які заходи варто вживати людям старшого віку та їх родичам?
Елізабетта Гроппеллі, вірусолог і професор лондонського університету Сент-Джордж, розповідає? як захистити найбільш вразливих людей похилого віку.
«Є досить просте правило: якщо ви старше 65 — залишайтеся вдома, — говорить Гроппеллі. — Основні способи захисту: обмежити близькі контакти з іншими людьми і зберігати дистанцію при спілкуванні».
Коронавірус передається двома способами: від людини до людини або при контакті з поверхнями. Зазвичай, каже Гроппеллі, люди не замислюються про те, як часто вони доторкаються до різних поверхонь в громадських місцях.
Зараз, вважає вірусолог, найважливіше — почати помічати це і частіше задавати собі питання: чи дійсно мені необхідно вийти в супермаркет або в банк?
«У нас немає вакцини або ліків від коронавірусу. І дуже важливо, щоб ми зараз подбали про літніх людей. Ми не повинні їх заражати», — нагадує доктор Гроппеллі.
Вона уточнює: потрібно дотримуватися запобіжних заходів, але все ж не варто впадати в паніку або параною.
Перед відвідуванням літнього родича задайте собі два питання:
- чи є у мене температура (37,5 або вище)?
- чи є у мене сухий кашель?
«Але пам’ятайте: ізоляція не означає, що потрібно просто закритися вдома і не виходити. Це означає, що варто постійно думати про те, що ми робимо», — підсумовує експерт.
Центри з контролю і профілактики захворювань США радять, що ще можуть зробити люди для своїх літніх родичів:
- дізнайтеся, які ліки приймають ваші близькі, і уточніть, чи зможете ви допомогти їм отримати ці ліки в разі потреби;
- стежте, чи достатньо у ваших близьких їжі;
- для літніх людей варто купити продукти, які не псуються, щоб мінімізувати походи в магазин.
Карітас України в свою чергу нагадує, що не зважаючи на карантин, проект “Домашня опіка” працює, адже вони не кидають самотніх літніх людей сам на сам з цією страшною загрозою. Новини проекту читайте на сайті: http://homecare.org.ua/
Джерело: caritas.ua
Фото Miguel Medina / AFP via Getty Images