У своєму виступі Віктор Єленський підкреслив глибокий і нерозривний зв’язок між релігією, політикою та безпекою. Він проілюстрував недооцінку релігійного чинника на конкретних історичних прикладах: від непередбачуваної для світових розвідок Ісламської революції в Ірані до прорахунків лідерів українських визвольних змагань 1917–1921 років.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Голова ДЕСС проаналізував проблеми конфліктів, з якими зіткнулися США та СРСР під час війн у В’єтнамі, Афганістані, Судані та Югославії, наголошуючи на релігійній складовій цих протистоянь, пише dess.gov.ua.
«Релігія впливає на світову політику та безпекову ситуацію у складний і не завжди раціонально зрозумілий спосіб. Проте її значення не можна недооцінювати, адже за релігійними рухами нерідко стоять сподівання і прагнення великих мас. Зрештою, люди щось роблять (або не роблять) тому, що вони у щось вірять (або не вірять)», – резюмував Віктор Єленський.
Особливу увагу Голова ДЕСС приділив українському контексту. Він детально розповів про історичну та сучасну роль релігії у міждержавних відносинах України з іншими країнами. Окремо Віктор Єленський зупинився на багаторічних і системних спробах російської федерації використовувати релігійний фактор як інструмент для підриву української державності, національної ідентичності, культури та мови. Він відзначив, що, попри війну, Україна демонструє високий рівень релігійної свободи, що підтверджується даними Pew Research Center.
Окрім того, Голова ДЕСС окреслив основні напрями державної політики України у сфері свободи совісті та її зусилля, спрямовані на недопущення зловживанням релігією з боку країни-агресора.
Ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк підкреслив важливість обговореної теми, зазначивши: «Релігійний фактор відіграє важливу роль у забезпеченні національної безпеки. Майбутнім офіцерам Служби безпеки України надзвичайно важливо формувати глибоке розуміння того, як релігія впливає на внутрішню стабільність держави та її зовнішньополітичну ситуацію».
Наприкінці зустрічі Віктор Єленський надав вичерпні відповіді на численні запитання від аудиторії, продемонструвавши глибоку експертність та готовність до відкритого діалогу.
Джерело: dess.gov.ua
Фото Національної академії Служби безпеки України
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут