На Марші рівності у Києві зібралися представники ЛГБТК+, військові, ветерани війни, народні депутати. До маршу рівності також долучилися та посли країн-партнерів, зокрема Великої Британії, Франції, Швеції тощо. Однією з вимог учасників Маршу рівності є ухвалення закону про цивільні партнерства та закону про дискримінацію, повідомляє Суспільне.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Учасники Маршу рівності до останнього намагалися приховати локацію заходу задля збереження загальної безпеки. Тому лише зранку у неділю вони повідомили своїм активістам місце і час збору.
Люди зібралися у центрі міста, поблизу метро "Театральна". Учасники були в оточенні поліції. Організатори повідомили, що зареєструвались 500 учасників. Поліція також чергувала в метро та підземних переходах.
Через загрозу з боку противників ЛГБТК+ спільноти, які виступають за "сімейні цінності", поліціянти наприкінці заходу організовано спрямували учасників в метро. Загалом представники ЛГБТК+ пройшли орієнтовно 100 метрів і марш завершився. Акція тривала близько 20 хвилин.
В цей же час на Майдані незалежності почався збір українців, патріотів і християн з різних груп, спільнот, організацій і церков, та просто громадян, які прийшли виступити на захист сім’ї, повідомляє пресслужба «Всі разом!».
Мета цієї ходи – привернення уваги соціуму до проблеми збереження сімейних традицій у сучасному світі та сприяти «зміцненню інституту сім’ї».
О 9:40 спецпідрозділи МВС спробували обмежити учасників сімейної правозахисної акції, заблокувавши частину людей. До 10:00 вдалося узгодити з поліцією, щоб всі змогли безперешкодно розміститися вздовж проїжджої частини Хрещатику. Там відразу почала формуватися колона для подальшої ходи.
Тим часом Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!», у рупор нагадав поліції події 2018 року, коли спецпідрозділи МВС побили мирних громадян, які вийшли на захист сім’ї. І озвучив пересторогу, щоб цього року не відбулося аналогічної ганьби. Співорганізатор заходу Денис Кошельник також публічно звернувся до поліції з закликом не перешкоджати законним правам громадян і ветеранів заявити позицію і пройти мирним маршем. Серед учасників зібрання на Хрещатику – велика кількість військовослужбовців і ветеранів.
О 10:30 кількість захисників сім’ї і традиційних цінностей на Майдані суттєво збільшилася. Тоді вся ця колона вийшла на проїжджу частину Хрещатику. І ще за кілька хвилин почала рухатися в бік Бессарабської площі. Варто зазначити, що спецпідрозділи МВС здійснили спробу перешкодити колоні, але кількість українців і їхня наполегливість зробили своє – колона рушила далі. Після цього правоохоронці жодним чином не перешкоджали руху, а лише забезпечували супровід колони і підтримку загального правопорядку.
Джерело: Суспільне, Всі разом!
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут