Мільйони сімей ризикують залишитися без газу
Суспільство
23.11.2020
В Україні згідно із законом "Про комерційний облік газу", з 1 січня 2021 якщо в домогосподарстві не буде лічильника, блакитне паливо повинні відключити

Всього в Україні приладів обліку немає у двох третин сімей. А це близько 7 млн ​​осіб.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це йдеться на kurs.com.ua.

"Якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його установки за рахунок оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення), фактичний обсяг спожитого природного газу йому буде визначатися за граничними обсягами споживання природного газу населенням (Додаток 15 до Кодексу). Але з урахуванням Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" зазначена норма закону діє тільки до кінця цього року. з січня 2021 року відмова споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється з ініціативи та на кошти оператора ГРМ, є підставою для припинення йому розподілу газу (п. 4 п. 1 гл. 7 розд. VI Кодексу ГРМ)", — розповіли в "Миколаївгазі".

Відзначимо, у Верховній Раді вже зареєстрували законопроект про продовження термінів установки лічильників. Згідно з пропозицією нардепів, відключати блакитне паливо з 1 січня не будуть. Правда, на даний момент це всього лише законопроект.

Читайте також: МОЗ рекомендує повернути карантинні обмеження в храми

До речі, з 1 серпня 2020 року в Україні Кабінет міністрів більше не регулює вартість газу. Кожна компанія має право самостійно її встановлювати. Разом з тим українці можуть вибирати, у кого і за якою ціною купувати блакитне паливо.

Щоб поміняти постачальника, потрібно зайти на сайт того постачальника, якого ви вибрали, скористатися онлайн-формою або ж дізнатися, де знаходиться найближчий офіс компанії, і подати документи особисто.

Традиційно з початком опалювального сезону ціни на блакитне паливо почали рости. Подорожчання, за оцінками експертів, може тривати до лютого 2021 року.

За матеріалами: kurs.com.ua

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

Суспільство
Останні новини