Польща, яку часто називають бастіоном католицизму в Європі, сьогодні фіксує дедалі більше випадків агресії проти католицького духовенства. Про це свідчать результати дослідження Інституту церковної статистики, оприлюднені Польською єпископською конференцією, передає Слово про Слово.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Згідно з опитуванням, проведеним серед 614 священників, половина з них за останній рік особисто стикалася з виявами ворожості. Найпоширенішими формами агресії були словесні образи, глузування, погрози та онлайн-цькування. Кожен третій респондент зізнався, що зазнав нападів у мережі, а 4% – стали жертвами фізичного насильства.
Крім того, священики повідомляли про вандалізм – 10% розповіли про пошкодження майна, яке належало церкві чи парафії, а 19% зафіксували напади на храми або інші релігійні об’єкти. 15% зазначили, що богослужіння в їхніх парафіях зривали.
Попри це, лише незначна частина випадків була офіційно зареєстрована, адже самі пастирі не вважали інциденти достатньо серйозними, щоб повідомляти про них правоохоронцям.
Причини зростання агресії
Основними чинниками такої ситуації респонденти вважають негативний імідж духовенства у медіа (так вважають майже всі учасники опитування), а також глибокі політичні й ідеологічні конфлікти в польському суспільстві (91%). Три чверті опитаних вважають, що агресія часто є наслідком особистих образ або конфліктів із духовенством.
Попри зростання напруження, 81% священників зазначають, що почуваються у безпеці в межах своїх парафій, коли носять релігійний одяг. Однак за їхніми словами, ситуація змінюється поза парафією: лише 57% почуваються захищено в сутані на вулиці, а 17% – навпаки, відчувають загрозу. Більше половини свідомо уникають носити релігійне вбрання поза храмом, аби не провокувати агресивних реакцій.
Соціолог Кароль Лещинський, який проводив дослідження, зазначив, що це перше подібне опитування в Польщі й воно демонструє «широкомасштабне явище», яке не можна ігнорувати.
Джерело: Слово про Слово
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут