Гуманітарні хаби релокованих територіальних громад
У регіонах центральної та західної України працюють гуманітарні хаби релокованих територіальних громад Донеччини та Луганщини. Переселенці можуть отримати тут різні послуги. Одна й найпопулярніших — гуманітарна допомога. Зазвичай це харчові продукти, які щомісячно видаються на переселенця чи родину.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
У пакунок входять крупи, макарони, борошно, тушковане м’ясо, печиво, консерви, цукор, кава та чай. До гігієнічних наборів — мило, шампуні, пральний порошок, зубна паста, зубні щітки, гелі для душу. Однак зараз через брак міжнародної допомоги гігієну в хабах видають нечасто, пише v-variant.com.ua.
Юристи та юристки на базі хабів надають правові консультації. Наприклад, готують позивні заяви, скарги, запити до державних органів, супроводжують у судах, захищають людей, консультують. Усі первинні юридичні послуги є безплатними.
У хабах для переселенців приймають спеціалісти Центру надання адміністративних послуг. Переселенці дізнаються інформацію щодо відновлення персональних, отримання довідки переселенця, оновлення даних для військовозобов’язаних громадян та громадянок України. Можна попросити витяг про реєстрацію місця проживання, дізнатися про відшкодування за пошкоджене майно та подати про це заяву.
Додатково в гуманітарних хабах працюють психологи, щоби підтримати емоційний стан переселенців після пережитих подій. Фахівці проводять індивідуальні та групові консультації, допомагають впоратися з тривогою, втратою, адаптацією до нових умов життя.
- Перелік хабів Донецької області
- Контакти Донецької ОВА: 0 800 507 506
- Перелік хабів Луганської області
- Контакти Луганської ОВА: 0 800 332 475
Волонтерська спілка «ПОРУЧ»
Волонтерська спілка «Поруч» із 2022 року допомагає мешканцям прифронтових територій та переселенцям. Станом на зараз пакунки видаються переселенцям, які офіційно зареєстровані як ВПО, та які залишили зону проживання через бойові дії не раніше трьох місяців до дати подання заявки. Вони можуть отримати харчові продукти, засоби гігієни, одяг, меблі (за наявності).
Заявник має бути переселенцем із зон активних бойових дій або тимчасово окупованих територій: Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Запорізька, окремі регіони Миколаївської, Сумської та Чернігівської.
Необхідні документи для отримання допомоги: паспорт або інший документ посвідчення особи, довідка ВПО, реєстрація в Києві.
Усі заявки проходять перевірку, включаючи підтвердження походження із зазначених регіонів та відповідність датам переміщення та реєстрації. Термін перевірки запиту до 14 календарних днів.
Подати заявку на гуманітарну допомогу можна за посиланням.
Контакти волонтерської спілки «Поруч»: +38 (098) 361–23–92
Товариство Червоного Хреста України
Товариство Червоного Хреста України з 24 лютого 2022 року допомагає українцям, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії. Районні, міськрайонні, міські та обласні організації Товариства на місцевому рівні підтримують ВПО.
Волонтери та співробітники видають продуктові набори (крупи, макаронні вироби, консерви, цукор, борошно, олія та інші продукти тривалого зберігання), гігієнічні засоби (дитячі та дорослі підгузки, чоловічі та жіночі засоби гігієни, дезінфікуючі розчини тощо). Також за наявності людям можуть видавати лікарські засоби та медикаменти.
Крім того, в організаціях існують банки одягу, де є як нові речі, так і вживані, які кожен, хто звертається, може взяти для себе і своєї сім’ї. У них є одяг для дорослих, дитячі речі, іграшки, також можуть бути речі першої необхідності: посуд, ковдри, постільна білизна, рушники тощо.
Крім гуманітарної допомоги, в місцевих організаціях Товариства Червоного Хреста України проводяться заходи для ВПО: безкоштовні тренінги з першої допомоги, мінної небезпеки, міжнародного гуманітарного права тощо. Також спеціалісти Товариства Червоного Хреста України проводять заходи з психосоціальної підтримки постраждалих людей: дітей, родин, людей літнього віку тощо.
Отримати контакти Товариства Червоного Хреста в кожній області України, а також подати заявку на допомогу можна за посиланням.
Гаряча лінія: 0 800 332 656
«Карітас. Україна»
Благодійна організація «Карітас. Україна» понад 30 років надає українцям матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. З початком збройної агресії росії вони направили сили на підтримку переселенців та постраждалих від війни.
«Карітас. Краматорськ» зараз працює в Шептицькому Львівської області, підтримуючи переселенців Донецької області. Представники реалізують соціальну послугу «Догляд вдома» для фактично самотніх людей та людей з інвалідністю. Працює Центр для дітей та молоді, що проводить події для дітей та працює над розвитком компетенцій у дітей та молоді з інвалідністю та особливостями розвитку. Надає фінансову допомогу (Донецька область, підконтрольна територія, окремі райони) та гуманітарну допомогу людям із критеріями вразливості: ВПО, багатодітні, самотні батьки, люди з інвалідністю. Люди можуть отримати консультації юристів, психологів для дорослих та дітей.
Контакти «Карітас. Краматорськ»:
- м. Шептицький (Червоноград),
- вул. В. Стуса, 53, 80110
- +38 066 993 28 00, + 38 096 850 85 50
- kram.caritas.ua
- kram_kar@ukr.net
- vivaniuk@kram.caritas.ua
Окрім цього, переселенці можуть отримати допомогу в «Карітас» в інших областях України. Наприклад, у київському відділені надають психосоціальний та юридичний супровід внутрішньо переміщених осіб та людей з-поміж вразливих категорій населення. Можливо отримати консультації (послуги) юриста, дитячого та дорослого психологів, кризового консультанта та кейс-менеджера. На базі фонду діють Простори дружні до дітей, де малеча відвідує пізнавальні, творчі й розважальні майстер-класи. Фонд надає гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, підгузків, дитячого харчування, кеш-грантів на гігієну та харчові продукти.
За потреби в київському відділенні можна взяти в оренду якісні протипролежневі матраци/подушки для інвалідних візків, ходунки, милиці та інвалідні візки. Фахівці осередку проводять розвиваючі заняття для дітей та молоді з інвалідністю, а також надають соціальну допомогу людям похилого віку, які залишились без опіки рідних.
Контакти «Карітас. Київ»:
- вул. Івана Микитенка, 7-Б, 02139
- +380 50 380 99 83, +38 098 189 35 15
- www.caritas-kiev.org.ua
- info@caritas.kyiv.ua
Мапа всіх відділень «Карітас. Україна» з номерами телефонів та адресами є за посиланням.
БФ «Схід SOS»
Благодійний фонд «Схід SOS» працює з 2014 року та спрямовує свою діяльність на підтримку українців зі східних регіонів, які постраждали від збройної агресії росії. У фонда працює контакт-центр, на який оператори приймають заявки на евакуацію, розселення, виїзд психосоціальної бригади та документування воєнних злочинів. За необхідності оператори фіксують звернення та передають його юристам фонду для правової консультації.
«Схід SOS» надає продукти та гігієнічні набори для переселенців, жителів деокупованих і прифронтових територій.
Надіслати запит на допомогу можна на сторінці «Отримати допомогу». Звертатися треба представникам влади (голови громад, старости сіл), громадському сектору (благодійні фонди, ГО, гуманітарні штаби). Запит подається зі статутними документами для ідентифікації юридичної особи.
Контакти «Схід SOS»:
- Електронна пошта: info@east-sos.org
- Кол-центр: 0 800 332 614
- +38 099 710 48 72
- +38 099 311 53 14
Джерело: v-variant.com.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут