Для початку давайте розглянемо плюси та мінуси соціальних мереж і те, як ми можемо розумно користуватися ними.
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
В Біблії нічого не написано про соціальні мережі, адже навіть 20 років тому їх ще не було, не говорячи вже про той час, коли була написана Біблія. Але в Біблії є поради щодо того, як ми повинні ними користуватися.
Коли була написана Біблія люди не мали уявлення про електронні прилади чи соціальні мережі! Проте були люди, які записували повідомлення і розносили їх по містах. Люди розважалися через музику і мистецтво. Тож у Біблії точно написано про те, з якими засобами масової інформації християни можуть взаємодіяти - чи то соціальні медіа, чи інші засоби масової інформації такі як телебачення, кіно, журналістика, Інтернет в цілому тощо.
Біблія говорить, що нам слід мати справу тільки з тими засобами масової інформації, контент та зміст яких:
1) Істинний, чистий, благочестивий і добрий. «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!» (Филип'ян 4:8)
2) Допомагає нам бути вдячними (християнські картинки, пісні, відео). «Розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа, дякуючи завжди за все Богові й Отцеві в Ім'я Господа нашого Ісуса Христа» (Ефесян 5:19-20)
3) Викриває і докоряє гріх. «Знайте бо це, що жаден розпусник, чи нечистий, або зажерливий, що він ідолянин, не має спадку в Христовому й Божому Царстві!» (Ефесян 5:5)
4) Розповідає про Христа, поширює Євангеліє. «Які гарні на горах ноги благовісника, що звіщає про мир, що добро провіщає, що спасіння звіщає, що говорить Сіонові: Царює твій Бог!» (Ісая 52:7)
5) Є законним в нашій країні. «Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога.Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе» (Римлян 13:1-2)
В свою чергу ми повинні уникати наступний контент:
1) Оманливий. «Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1 до Коринтян 15:33)
2) Неприйнятний. «Не поставлю я перед очима своїми речі нікчемної, діло відступства ненавиджу, не приляже до мене воно» (Псалми 101:3)
3) Поганий. «Стережіться лихого в усякому вигляді!» (1 Солунян 5:22)
4) Наповнений плітками та брехнею. (Яків 3:5-11)
5) Викликає у нас невдоволення. (1 Івана 2:15-17)
6) Змушує нас грішити. (Марк 9:43-47)
7) Якщо він особисто для нас не корисний, хоча для інших є допустимим. «Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно. Їжа для черева, і черево для їжі, але Бог одне й друге понищить. А тіло не для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла» (1 Коринтян 6:12-13)
8) Аморальний в сексуальному плані. «А розпуста та нечисть усяка й зажерливість нехай навіть не згадуються поміж вами, як личить святим» (Ефесян 5:3)
9) Такий, що руйнує життя інших людей. «Нехай жадне слово гниле не виходить із уст ваших, але тільки таке, що добре на потрібне збудування, щоб воно подало благодать тим, хто чує» (Ефесян 4:29)
Отже, блукаючи просторами Інтернету не забувайте поради які нам залишені у Біблії стосовно того, який контент є прийнятним для християнина.
За матеріалами: fervr.net
_____________________
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!