Дослідники виявили , що двогодинна розмова з моделлю штучного інтелекту (ШІ) — це все, що потрібно, щоб створити точну копію чиєїсь особистості. Про це пише SUD.UA з посиланням на Live Science.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Як зазначається, дослідники з Google і Стенфордського університету створили «агентів моделювання» — по суті, копії штучного інтелекту — 1052 осіб на основі двогодинних інтерв’ю з кожним учасником. Ці інтерв’ю були використані для навчання генеративної моделі штучного інтелекту, розробленої для імітації людської поведінки.
Учасникам експерименту ставили запитання про життєві пріоритети, цінності, погляди на соцпроблеми. Крім цього, учасники виконували логічні завдання, що дало змогу дослідникам глибше зрозуміти механізми ухвалення рішень.
Щоб оцінити точність реплік штучного інтелекту, кожен учасник пройшов два раунди тестів, а потім їх попросили повторити процес через два тижні. Коли репліки штучного інтелекту пройшли ті самі випробування, вони збіглися з відповідями їхніх людських аналогів з точністю на 85%.
Попри те, що агенти штучного інтелекту точно віддзеркалювали своїх аналогів-людей у багатьох сферах, їхня точність залежала від завдань. Вони показали особливо хороші результати у повторенні відповідей на особисті опитування та визначенні соціальних установок, але були менш точними у прогнозуванні поведінки в інтерактивних іграх, пов’язаних з прийняттям економічних рішень. Дослідники пояснили, що штучному інтелекту зазвичай важко виконувати завдання, які включають соціальну динаміку та контекстуальні нюанси.
Ці цифрові клони можуть використовуватися для соціальних експериментів, прогнозування реакцій на суспільні події або вивчення впливу соціальних інституцій.
Але, звісно, як будь-яка проривна технологія, ШІ-копії викликають серйозні побоювання. Можливість дублювати чиюсь особистість лише на основі 2 годин даних може призвести до потенційних порушень конфіденційності, крадіжки особистих даних і "технологічної" експлуатації. Тому вчені наголошують на необхідності суворого контролю над розробкою і використанням подібних технологій.
Джерело: SUD.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут