Учні початкових класів, які під час онлайн-навчання мають від своїх учителів емоційну й навчальну підтримку, показують вищу успішність.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це свідчать дані звіту про результати загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти 2024 року «Навчання в кризових умовах: читацька, математична та природничо-наукова компетентності випускників початкової школи». Зокрема, вимушені періоди дистанційного навчання не позначилися істотно на успішності дітей, пише osvita.ua.
«Ті учні, які навчалися переважно очно й лише інколи дистанційно впродовж двох останніх років у початковій школі, отримали вищий середній бал у всіх трьох галузях моніторингу, порівняно з іншими їхніми ровесниками», – ідеться у звіті.
Водночас на результати учнівства впливало те, яку підтримку отримували учні від учителів під час дистанційного навчання.
«Адже ті учні, які мали від своїх учителів емоційну й навчальну підтримку, яка, зокрема, передбачала пояснення матеріалу, показали вищу успішність. Натомість учні, які часто або дуже часто отримували від своїх учителів завдання самостійно опрацьовувати матеріали та виконувати завдання без належних пояснень (близько 30% четвертокласників), отримали істотно нижчі результати порівняно з результатами їхніх однолітків, яких учительство підтримувало під час дистанційного навчання в інші способи», – наголошують автори звіту.
Також моніторинг засвідчив, що після вимушених перерв у навчанні через потребу в переїздах, відсутність очного спілкування під час онлайну, діти почали більше цінувати змогу бути в колективі.
«90% педагогів відзначили, що з поверненням до очного навчання після перерв, спричинених повномасштабним вторгненням, їхні учні стали більш згуртованими як колектив», – ідеться в документі.
Завантажити звіт можна за посиланням.
Джерело: osvita.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут