Вакцинація в Україні почнеться 24 лютого. Які міста отримають CoviShield першими
Covid-19
23.02.2021
Програма вакцинації в Україні розпочнеться уже 24 лютого. Про це під час брифінгу з нагоди прибуття в Україну перших 500 тисяч доз вакцини CoviShield повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко

За його словами, уже завтра з самого ранку 11 автомобілів із вакциною вирушать по українських областях, аби доставити туди препарати.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Через особливості логістики, деякі міста та області отримають її раніше за інших, додав пан Ляшко, пише bbc.com.

"Деякі області отримають вакцину першими, деякі пізно ввечері, деякі наступного дня. Перші області, які отримають вакцину — це Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир та Вінниця", — сказав він.

Влада планує розпочати вакцинацію в деяких регіонах вже завтра.

На першому етапі її проводитимуть лише мобільні бригади, які виїжджатимуть робити щеплення медикам, що працюють з хворими на Covid-19 і перебувають в групі ризику.

Але згодом, каже пан Ляшко, також з'являться повноцінні пункти вакцинації. Він наголосив, що щеплення будуть виключно добровільними.

За розрахунками влади, одна мобільна бригада робитиме близько 100 щеплень на день.

Що за вакцина

Covishield — це аналог вакцини AstraZeneca від Covid-19, яку розробили в Оксфордському університеті. Минулого року AstraZeneca уклала угоду з Індійським інститутом сироваток Serum Institute of India на виробництво вакцини.

Читайте також: В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19

CoviShield — це локальна індійська назва цієї вакцини.

Вакцини AstraZeneca крім Індії виробляють також у Південній Кореї. Вакцини обох цих виробництв були схвалені ВООЗ.

Щеплення CoviShield роблять двома дозами у руку з інтервалом від чотирьох до 12 тижнів між першою і другою дозами.

Пан Ляшко наполягає що імунітет від цієї вакцини може тривати до одного року.

Вакцини AstraZeneca схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я і Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA). Їх дозволили використовувати у понад 50 країн світу, серед яких члени ЄС, Велика Британія та США.

Ефективність захисту проти Covid-19 становить близько 63%.

Масштабні клінічні випробування у Британії, Бразилії та Південній Африці за участі 23 тисяч людей показали, що AstraZeneca є безпечною та ефективною для профілактики Covid-19 у людей віком від 18 років.

Джерело: bbc.com

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

Covid-19
Останні новини