Верховна Рада знову виносить законопроект, що дозволить підліткам з 14 років отримувати протизаплідні засоби та можливо навіть змінювати стать без згоди батьків
Загрози та виклики
04.09.2020
Серед небезпечних законопроектів, включених в порядок денний осінньої сесії, стоїть проект закону №2684 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я», який може дозволити підліткам змінювати стать без згоди батьків.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Верховна Рада проголосувала, аби включити в порядок денний осінньої сесії ряд небезпечних законопроектів, зокрема тривожний проект закону № 2684.

Якщо уважніше подивитися на даний законопроект, то надання дітям права з 14 років укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я несе ряд небезпек.

1. Існує небезпека, що 14-річні зможуть відмовлятися від лікування алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та інших небезпечних залежностей чи хвороб. На жаль, нині ми бачимо, що Україна є одним з лідерів в світі в дитячому алкоголізмі, стрімко росте підліткова наркоманія та інші види залежностей. 

Якщо до нині відповідальність за лікування несли батьки, то даний законопроект дає право підлітку відмовлятися від лікування, бо єдиним, хто приймає рішення щодо лікування стає підліток, а якщо у нього вже є залежність, то, скоріше всього, що будучи ще не до кінця зрілим, підліток може приймати фатальні рішення.

Крім цього, законопроектом дозволяється підліткам з 14 років отримувати протизаплідні засоби. 

2. Законопроект 2684 може створити в законодавстві  юридичну колізію, яка закладе основу для того, щоб підлітки отримали підстави  з 14 років міняти стать без інформування та згоди батьків, а також відмовлятися від необхідного лікування

На сьогодні будь-які терапевтичні втручання в межах спеціалізованої психіатричної допомоги дітям із гендерною дисфорією (бажання хірургічно змінити свою стать) можуть проводитися в віці до 14 років за інформованою згодою обох батьків; після 14 років - обох батьків та дитини. (Наказ Міністерства охорони здоров’я України 15.09.2016 № 972 Розділ ІІ., частина 2 (Вторинна медична допомога), пункт 4.)

Тобто нині зміна статі можлива з 14 років лише за згодою дитини та ОБОХ батьків. 

Враховуючи те, яка розгорнута кампанія по просуванню гендерної ідеології в різних сферах, зокрема в освітніх закладах (так звана гендерно-нейтральна школа) то можна тільки уявити, які будуть наслідки того, коли підліткам будуть постійно говорити щось на зразок "подумайте, може у вас не та стать, а також, якщо хочете, можете робити операцію і т.д…". 

Отож законопроект 2684 може закласти такі юридичні аспекти, які потім будуть трактуватись як право дитини одноосібно приймати дане рішення.

Окрім цього, викликає особливе занепокоєння введення поняття «дитина підліткового віку (підліток) – дитина у віці з 10 до 18 років, адже не зрозуміло чи вищенаведені медичні норми, які зараз обмежені 14 річним віком, зокрема аборти, не будуть змінені, якщо даний закон приймуть. 

Читайте також: 65% українців довіряють армії та церкві, лише 22% чиновникам та Верховній Раді. Нове соцопитування

Науково-експертне управління ВРУ рекомендує законопроект відправити на доопрацювання

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції. 

1. Виглядають сумнівними та юридично необґрунтованими зміни до ч. 1 ст. 32 Цивільного кодексу України, згідно з якими фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право «укладати та виконувати правочини, що пов’язані із наданням послуг з медичного обслуговування». Це обумовлюється особливістю правового статусу неповнолітніх, які мають неповну дієздатність і не можуть повною мірою здійснювати всі правові відносини від свого імені. Відповідно до вимог цивільного законодавства у найважливіші правові відносини вони вступають не особисто, а через батьків чи осіб, які їх замінюють. 

2. Викликає певний сумнів доцільність визначення в Законі України  «Про охорону дитинства» поняття «дитина підліткового віку (підліток) – дитина у віці від 10 до 18 років» (пп. 1 п. 3 розд. І). У пояснювальній записці

(п. 1) до законопроекту зазначається, що «нормативно-правові акти не передбачають чітких процедур щодо особливостей реалізації підлітками своїх прав». Однак, оскільки підліток є дитиною, на нього поширюється дія законодавства України про охорону дитинства, сприяння соціальному становленню та розвитку молоді. 

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Профільний комітет рекомендував створити робочу групу по доопрацюванню законопроекту

Ось, що зазначено в висновку комітету: “Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримують необхідність вдосконалення порядку реалізації неповнолітніми прав у сфері охорони здоров’я. Водночас погоджуються із висновками Головного науково-експертного управління, Уповноваженого Президента України з прав дитини про необхідність його доопрацювання, зокрема в частині правових наслідків введення до законодавства терміну «підліток», а також щодо конкретизації переліку медичних послуг, які можуть надаватися неповнолітнім дітям без згоди батьків або їх законних представників.

Під час обговорення законопроекту членами Комітету було запропоновано створити робочу групу з напрацювання законодавчих ініціатив, спрямованих на врегулювання питань реалізації прав дітей у сфері надання послуг з охорони здоров’я.”

На даний час немає інформації чи створена зазначена робоча група та чи вона щось напрацювала. Однак даний законопроект поставлено в порядок денний осінньої сесії. Важливим є те, що в даний час він не є відхиленим, а готовий для голосування в тому виді як є. Рішення комітету є для Ради визначальним, але депутати можуть прийняти інше рішення протилежне до того, що рекомендує комітет. Враховуючи зазначене, необхідно не допускати винесення даного законопроекту на розгляд. 

Всеукраїнський Собор закликає молитися, щоб Верховна Рада зняла з розгляду проект закону 2684, який під благими ідеями насправді вводить такі зміни в законодавство, які не були достатньо проаналізовані і можуть нести небезпеку для молодого покоління та призвести до негативних наслідків. Молимось про Божу мудрість для парламентарів!

Як повідомлялось раніше, в перелік законопроектів включили скандальний проект закону №0931, який обмежить свободу слова та віросповідання (у редакції 2-го читання, де не враховані поправки релігійної спільноти). 

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини