Що таке "техніка спільних радощів" та чому це один із найефективніших методів навчання дитини
Все для сімей
24.11.2024
Експерт радить батькам і вихователям залучати дитину до того, що вони люблять самі: для чого це потрібно?

Батьки та учителі отримають більш високі педагогічні, виховні й освітні результати в дитини, коли будуть використовувати техніку спільних радощів. Це процес, коли дорослі займаються з дитиною тим, чим їм самим подобається займатися. Про це сказав психолог Вадим Колесніков у ефірі подкасту "Говоримо про освіту з ОДМ", пише OBOZ.ua.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

"Батьки або вчителі насамперед мають залучати дитину до того, що вони люблять самі. Це може бути улюблена їжа чи улюблений спосіб проведення вільного часу, розваги чи навчання того, що їм самим подобається. Це називається техніка спільних радощів", – розповів експерт.

"Коли ми обіцяємо дитині, що вона отримає задоволення, коли щось зробить, то варто казати, яке саме задоволення. Наприклад казати так: "Підніми голову і подивись на небо, там зірки. Коли ти дивишся в небо, стаєш розумнішим, можеш мріяти". Тобто ми навчаємо дитину комплексу дій і тих відчуттів, які було б бажано відчувати в цей час. Це техніка спільних радощів. Доведено психологами і педагогами: якщо ми залучаємо дитину до тих справ і активностей, які нам самими приносять задоволення, ми отримуємо більш високі педагогічні, виховні й освітні результати", – зазначив Колесніков.

Він розповів, що єдина Нобелівська премія, отримана у галузі психології (сегменту "психологія" там немає, але є "біологія і медицина"), була на тему інстинкту слідування і запозичення.

"Тобто людям притаманно щось запозичувати, наслідувати, це виходить інстинктивно. Коли дитина наслідує щось у дорослого, вона відчуває задоволення – її приймають, підтримують. А токсична турбота – це антонім. Там дорослий не любить життя і хоче дитину відгородити від, як йому здається, негативу в житті. Але нікого і ні від чого у житті відгородити неможливо, проте ми не розвиваємо в дитини любов і наснагу до життя", – додав експерт.

Джерело: OBOZ.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейОсвіта і наукаМолоде життя
Останні новини
Останні новини