"Нехай лазять по деревах, падають і розбивають коліна!": як біг та ігри на вулиці змінюють мозок дітей
Все для сімей
23.04.2025
Участь у рухливих іграх на свіжому повітрі покращує добробут і стійкість дітей, сприяючи розвитку мозку, балансу та емоційної регуляції

Вчені стверджують, що один зі способів покращити самопочуття дітей – це дозволити їм брати участь у ризикованих іграх просто неба. За словами експертів, рух має вирішальне значення для розвитку дитячого мозку, покращуючи баланс, координацію та емоційну регуляцію через гру, повідомляє OBOZ.UA.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

В дослідженні, результати якого опубліковані на сайті Tandfonline, взяли участь 622 дитини. Вони заповнювали анкети, за допомогою яких вчені виміряли їх стійкість і самопочуття до та після навчання на свіжому повітрі. Як показують опрацьовані відповіді, показники добробуту учасників зросли на 23%, а стійкість – на 36%.

Експерти впевнені, що саме ризиковані ігри на свіжому повітрі допомагають дітям розвивати соціальні навички, такі як чергування та співпраця, і це дає їм інструменти для подолання майбутніх проблем, виховує їхню цікавість, пише Phys Org.

Крім того, за словами вчених, ігри на свіжому повітрі підвищують настрій, покращують сон та зміцнюють імунітет, а навіть невдачі сприяють стійкості та навчанню. Для виховання всебічно розвинутих, здібних дітей важливо віддавати перевагу руху над надмірним часом перед екраном.

Кожного разу, коли дитина бігає, стрибає, лазить або грається в рухливі ігри, вона не просто витрачає енергію – вона буквально відновлює свій мозок, пише The time of India, бо рух є одним із найпотужніших інструментів розвитку мозку дитини. І називає 8 причин, чому треба дозволяти дітям активні прогулянки, навіть якщо батькам вони здаються ризикованими:

  • Рух формує не тільки тіло, а і мозок.
  • Гра призводить до повторення, і це корисно для мозку (розвивається пам’ять).
  • Фізична гра стимулює хімічні процеси в мозку, що робить дітей щасливішими.
  • Рух вчить зосередженості, а не просто спалюванню енергії.
  • Гра заохочує до розв'язання проблем і творчості.
  • Активність на свіжому повітрі = кращий сон, настрій та здоров’я імунітету.
  • Дозвольте дітям "зазнати" фізичної невдачі – так вони вчаться долати труднощі.
  • Час перед екраном не ворог, але рух не підлягає обговоренню.

Джерело: OBOZ.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейМолоде життя
Останні новини
Останні новини