Вчені стверджують, що один зі способів покращити самопочуття дітей – це дозволити їм брати участь у ризикованих іграх просто неба. За словами експертів, рух має вирішальне значення для розвитку дитячого мозку, покращуючи баланс, координацію та емоційну регуляцію через гру, повідомляє OBOZ.UA.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
В дослідженні, результати якого опубліковані на сайті Tandfonline, взяли участь 622 дитини. Вони заповнювали анкети, за допомогою яких вчені виміряли їх стійкість і самопочуття до та після навчання на свіжому повітрі. Як показують опрацьовані відповіді, показники добробуту учасників зросли на 23%, а стійкість – на 36%.
Експерти впевнені, що саме ризиковані ігри на свіжому повітрі допомагають дітям розвивати соціальні навички, такі як чергування та співпраця, і це дає їм інструменти для подолання майбутніх проблем, виховує їхню цікавість, пише Phys Org.
Крім того, за словами вчених, ігри на свіжому повітрі підвищують настрій, покращують сон та зміцнюють імунітет, а навіть невдачі сприяють стійкості та навчанню. Для виховання всебічно розвинутих, здібних дітей важливо віддавати перевагу руху над надмірним часом перед екраном.
Кожного разу, коли дитина бігає, стрибає, лазить або грається в рухливі ігри, вона не просто витрачає енергію – вона буквально відновлює свій мозок, пише The time of India, бо рух є одним із найпотужніших інструментів розвитку мозку дитини. І називає 8 причин, чому треба дозволяти дітям активні прогулянки, навіть якщо батькам вони здаються ризикованими:
- Рух формує не тільки тіло, а і мозок.
- Гра призводить до повторення, і це корисно для мозку (розвивається пам’ять).
- Фізична гра стимулює хімічні процеси в мозку, що робить дітей щасливішими.
- Рух вчить зосередженості, а не просто спалюванню енергії.
- Гра заохочує до розв'язання проблем і творчості.
- Активність на свіжому повітрі = кращий сон, настрій та здоров’я імунітету.
- Дозвольте дітям "зазнати" фізичної невдачі – так вони вчаться долати труднощі.
- Час перед екраном не ворог, але рух не підлягає обговоренню.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут