Забруднення повітря здатне спричинити мутацію в ДНК, яка призводить до раку легень. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Nature, пише The Guardian, передає УП. Життя.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Науковці зазначають, що впродовж останніх років з-поміж хворих на рак легень стає все більше людей, які ніколи не курили. У межах нещодавнього дослідження вони намагались з’ясувати причини цієї тенденції.
Для цього вони проаналізували дані понад 800 хворих на рак легень з різних куточків світу: Європи, Північної Америки, Африки та Азії. Зокрема науковці детально вивчали генетичний код пухлин.
Зрештою дослідники виявили, що чим вищий рівень забруднення повітря в регіоні, тим частіше у пухлинах знаходили мутації, які викликають рак.
"Наше дослідження показує, що забруднення повітря тісно пов'язане з тими ж типами мутацій ДНК, які ми зазвичай пов'язуємо з курінням", – зазначає професор Людмил Александров.
Зокрема забруднення повітря пов'язане з мутаціями в гені TP53. Раніше їх пов'язували з курінням тютюну.
Також люди, які жили у регіонах з сильно забрудненим повітрям, мали коротші теломери – захисні нитки ДНК, що знаходяться на кінцях хромосом. Теломери мають тенденцію скорочуватися з віком, тому їхнє передчасне скорочення інтерпретують як ознаку швидкого старіння.
Рак легень залишається одним з найсмертоносніших видів раку у всьому світі. Щороку діагностують близько 2,5 мільйона нових випадків.
Джерело: УП. Життя
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут