45% українців виступили за функціонування храмів під час карантину, але з обмеженнями
Аналітика
25.11.2020
Під час жорсткого карантину в березні-травні 68% опитаних не відвідували церкву

45% українців впевнені, що під час пандемії коронавірусу храми і молитовні будинки мають функціонувати, але з дотриманням усіх санітарних правил. 12% висловилися проти будь-яких обмежень.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова з 1 по 8 жовтня, пише lb.ua.

"Відносна більшість (45%) громадян упевнені, що під час пандемії храми і молитовні будинки мають функціонувати, але з дотриманням усіх санітарних правил (від 60% жителів заходу до 28% — півдня, від 67% вірян УГКЦ до 37% “просто християн”)", — йдеться у повідомленні за результатами дослідження.

Разом із тим 36% опитаних упевнені, що храми і молитовні будинки функціонувати не повинні, оскільки це небезпечно (від 63% жителів півдня до 21% — заходу, від 47% “просто християн” до 17% вірних УГКЦ).

Лише 12% опитаних висловилися проти будь-яких обмежень у функціонуванні храмів і молитовних будинків (від 15% жителів заходу до 4% — півдня, від 19% вірних УПЦ (МП) до 6% “просто християн”).

Для того, щоб карантинні обмеження не перешкоджали дотриманню принципу свободи совісті і реалізації потреб віруючих, була організована трансляція релігійних відправ у мережі Інтернет. Участь у цих відправах брали 13% опитаних (від 39% жителів заходу до 4-5% жителів решти регіонів, від 56% вірних УГКЦ до 6% “просто християн” і “просто православних”).

Читайте також: В Україні можуть повернути пільгові тарифи на газ для церков

Результати дослідження засвідчили, що під час жорсткого карантину в березні-травні більшість (68%) опитаних не відвідували церкву або молитовний будинок (від 61% жителів Заходу до 77% — півдня і сходу); ще 26% — скоротили частоту відвідувань, і лише 7% — не зважили на карантин (від 11% вірних УПЦ (МП) до 3% — УГКЦ).

Нагадаємо, минулого тижня відбулася зустріч урядовців зі Всеукраїнською радою церков. Прем’єр-мінстр Денис Шмигаль закликав церковних лідерів не допустити спалаху ковіду у період зимових свят.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що МОЗ у майбутньому готове розглянути норму, яка працювала раніше, про обмеження кількості людей у храмах на метр квадратний площі будівлі.

Джерело: lb.ua

Фото

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

АналітикаCovid-19Християнський світ
Останні новини