У вас коли-небудь виникав стрес через надокучливі «а що, якщо»? Ви коли-небудь замислювалися про вплив маленького слова «якщо»? «Якщо» в не той час і не в тому місці може підірвати наш внутрішній спокій. Занадто часто люди дозволяють думкам «а що, якщо» і «якщо тільки» розбурхувати емоції.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Занепокоєння може прослизнути під виглядом «а що, якщо?» і «якщо тільки». Чи викликають ці «якщо» у вас хвилювання, сумніви в собі чи запитання до Бога? Чи спало вам на думку щось прямо зараз?
Хоча слова «що, якщо» і «якщо тільки» можуть викликати занепокоєння, «якщо» в потрібному місці може вселити надію та мужність.
Сила «Навіть якщо»
У 3 розділі книги Даниїла троє відважних євреїв перетворили своє «що, якщо» на «навіть якщо». Коли війська царя Навуходоносора завоювали Юдею, Шадрах, Мешах і Авед-Неґо були серед тих, кого вирвали з будинків та сімей та відвезли до Вавилону. Вони втратили свої імена. Але вони не втратили своєї ідентичності. Вони були вибраним народом Бога і слугами Всевишнього Бога.
Коли Навуходоносор вимагав від них або ж поклонитися його золотому ідолу, або бути кинутими у вогненну піч, вони не думали над «а що, якщо…?», а натомість відповіли «навіть якщо» Бог нас не врятує. Ось їхня відповідь царю: «Адже наш Бог, Якому ми служимо, сильний вирвати нас з палаючої вогнем печі, і врятувати з твоєї руки, царю! Якщо ж цього не станеться, то нехай тобі буде відомо, царю, що твоїм богам ми не служитимемо і золотій статуї, яку ти поставив, не поклонимось!» (Даниїла 3:17-18).
Хіба ви не хочете такої віри? Навіть якщо станеться найгірше, я буду довіряти Господу. Я буду вірним.
Bible Study Tools пропонує розглянути три біблійні принципи, які допомагають перетворити занепокоєння «а що, якщо» на мужність «навіть якщо».
1. Ставтеся до Божих слів як до наказів
Шадрах, Мешах і Авед-Неґо вірно служили цареві Навуходоносору. Вони досягли вершин при його царстві. Але вони ставили Бога на перше місце і дотримувалися заповіді не мати інших богів перед Ним.
В Євангелії від Матвія 6 розділі Ісус сказав нам не турбуватися про те, в що одягнутися, що їсти та пити. Він закінчив словами: «Не турбуйтеся про завтрашній день» (Матвія 6:34). Павло сказав: «Ні про що не турбуйтеся» (Филип'ян 4:6).
Що сталося б, якби ми ставилися до слів Христа як до заповідей? Адам і Єва яскраво продемонстрували картину того, що відбувається, коли ми не слухаємося Бога.
Заборонений плід не здавався парі небезпечним, але Бог знав, який біль він завдасть. Вони ніби підхопили смертельний вірус, отрута почала розмножуватися всередині них у той момент, коли вони не послухалися Бога. Наслідки згодом стали очевидними. Якби Адам і Єва послухалися Бога, не було б ні COVID, ні заворушень, ні воєн, ні смерті. Ми не можемо збагнути весь ефект хвилі непослуху.
Коли ми не слухаємося Бога, страждає наш мир, радість і стосунки. Ми ховаємося за секретами. Ми звинувачуємо інших у своїх недоліках та невдоволенні. Ми зазнаємо фізичних, емоційних, духовних втрат.
Коли Ісус каже: «Не хвилюйтеся, довіряйте Мені», Він знає краще. Розмова Христа зі Своїми учнями в Євангелії від Луки 17:4-10 підсилює принцип послуху. Ісус сказав їм: «І якщо сім разів на день згрішить проти тебе і сім разів звернеться до тебе, кажучи: Каюся! – прости йому» (Луки 17:4).
Учні попросили: «Додай нам віри!». На що Ісус сказав, що їм не потрібно більше віри. Гірчичне зерно віри може зрушити гору. Учням потрібно було послухатися.
Коли ми ставимося до слів Христа як до священного наказу, ми скажемо: «Я буду слухатися Тебе, «навіть якщо» мені цього не хочеться. Я підкорюся, «навіть якщо» будуть підстави хвилюватися».
Послух Ісусу для учнів означав прощення. Для нас це означає не хвилюватися. Другий принцип показує, як це зробити.
2. Покладіть свої турботи на Ісуса
Тривога приваблює сатану. Він відчуває запах занепокоєння і йде за вами. Навчіться покладати свої турботи на Христа.
«Покладіть на Нього всі ваші турботи, бо Він дбає про вас. Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути.» (1 Петра 5:7-8).
Филип’ян 4:6-7 допомагає нам це зробити: «Ні про що не турбуйтеся, але в усьому з подякою відкривайте ваші прохання Богові в молитві та благанні. І Божий мир, який перевершує будь-яке розуміння, збереже ваші серця й ваші думки в Христі Ісусі».
Молитва з подякою захищає нас від хвилювань. Я покладу на Тебе свої турботи, «навіть якщо» це здається безвідповідальним. Я буду молитися з подякою, «навіть якщо» мені більше хочеться хвилюватися і скаржитися.
Занепокоєння, яке залишилося без уваги, привертає духовні атаки. Покладіть усі свої тривоги на Ісуса, бо Він дбає про вас. Давайте розглянемо ще один принцип, коли ми віддаємо наші «що, якби» Христу.
3. Придумайте корисні замінники
Почніть із заміни «а що, якщо станеться найгірше?» на «а що, якщо Бог здатний навернути це на благо?»
- А що, якщо Бог більший за мій страх та уяву?
- А що, якщо Бог за мене?
- А що, якщо Він заслуговує довіри?
- А що, якщо Він гідний мого поклоніння і послуху?
В Книзі Ісаї 8:13-14 сказано, що нам слід боятися лише Господа та перед Ним тремтіти, і тоді Він стане «Святилищем «для вірних. Щоразу, коли всередині вас виникає страх, поставте Господа на місце вашого страху та жаху, і Він стане вашим притулком. Зосередьте свої думки на Господі замість вашого занепокоєння. Бійтеся розчарувати Його замість того, чого боїтеся.
Шадрах, Мешах і Авед-Неґо вирішили поклонятися Богові, навіть якщо це означало пережити найгірше, що вони могли собі уявити. Цар Навуходоносор розлютився і наказав кинути їх у вогненну піч. Піч була настільки гарячою, що люди, які кидали їх туди, миттєво загинули.
Але коли цар Навуходоносор заглянув у піч, він «з поспіхом встав і, звернувшись до своїх радників, запитав: Хіба не трьох чоловіків ми вкинули у вогонь зв’язаними? Відповідаючи, ті сказали цареві: Це справді так, царю!».
Тоді він сказав: «Але ж я бачу чотирьох незв’язаних мужів, які ходять посеред вогню, – і не видно на них жодного пошкодження, – а вигляд четвертого подібний до Божого Сина!» (Даниїла 3:24-25).
Цар Навуходоносор побачив Христа з трьома євреями у вогні. Для Шадраха, Мешаха і Авед-Неґо Бог став їхнім святилищем навіть у вогні.
Ісус ніколи не обіцяв, що у нас не буде випробувань. Однак Він обіцяв ніколи не залишати нас. Коли ми пам’ятаємо про Його характер і зосереджуємося на тому, щоб довіряти Йому й слухатися Його, ми позбавляємося надокучливого «а що, якщо» і насолоджуємося спокоєм «навіть якщо».
Коррі тен Бум сказала: «Занепокоєння не позбавляє завтрашнього дня своїх проблем, але воно позбавляє сьогоднішніх сил». Чому б не покласти свої «а що, якщо» на Господа і не отримати Його мир і радість?
Джерело: Bible Study Tools
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут