Однією з найпоширеніших причин, через яку люди відмовляються прийняти християнство, є наявність страждань у світі. Якщо Бог є люблячим, то чому існують страждання?
Ми, як віряни, також ставимо подібні запитання Богові. Чому вони? Чому ми? Навіщо допускати війну, стихійні лиха, всесвітню пандемію?
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Проте ми також визнаємо, що питання страждань має відповідь: через страждання ми змінюємося й наближаємося до образу Христа, Який також постраждав задля нас. Це правда, незалежно від того, чи переживаємо ми труднощі особисто, чи вчимося на досвіді інших.
Однак пам’ятати про це не завжди легко. Наша людська природа спонукає нас прагнути уникати труднощів. Ми воліємо йти найкоротшим і найлегшим шляхом, але інколи Бог визначає для нас період життя, подібний до випробувань Йова. Як наслідок, ми можемо сумніватися і ставити запитання: «Чому, Бог?».
Можливо, саме це ви переживаєте сьогодні, борючись із вірою й намагаючись зрозуміти, чому так сталося. Якщо вам потрібна підтримка у ваших випробуваннях, розгляньте ці 15 біблійних віршів від iBelieve.com, які допоможуть вистояти у труднощах.
«Але не тільки з цього, ми також радіємо у своїх стражданнях, бо знаємо, що страждання породжують терпіння, терпіння – стійкість, а стійкість – надію. І надія не засоромить нас, адже Божа любов влилася в наші серця через Духа Святого, Який був нам даний.» (Римлян 5:3-5)
Цей вірш безпосередньо відповідає на питання, чому ми страждаємо. Хоча в момент випробувань ми можемо думати інакше, саме труднощі стають найважливішими уроками в нашому житті, навіть більш значущими, ніж періоди достатку. Наш характер очищається, і ми знаходимо надію, яка не розчаровує.
«Віра є підставою для надії, те, що переконує про речі, недоступні для споглядання.» (Євреїв 11:1)
Розуміння суті віри допомагає нам усвідомити, що ми витримуємо випробування в упевненому очікуванні Божого звільнення.
«Ти створив мої нутрощі, сформував мене в лоні моєї матері. Я славлю Тебе за те, що Ти так дивовижно і пречудово створив мене! Дивовижні всі Твої вчинки, і моя душа це дуже добре усвідомлює.» (Псалми 139:13-14)
Протягом життя ми стикаємося з випробуваннями та стражданнями, але від самого початку незмінним залишається одне – Божа любов до нас. Ця любов є джерелом підбадьорення в будь-яких обставинах.
«Усім своїм серцем довірся Господеві, – і не покладайся на власний розум. Пам’ятай про Нього на всіх своїх дорогах, – і Він вирівняє твої стежки.» (Притчі 3:5-6)
Часто наші страждання є наслідком надмірного покладання на себе. Вихід – цілковито довіритися Господу.
«Адже лише Я знаю наміри, які Я маю щодо вас, – говорить Господь, – наміри про ваш спокій, а не про лихо, аби забезпечити вас добробутом у майбутньому й надією.» (Єремії 29:11)
Господь обіцяє нам майбутнє і надію, а не загибель і знищення. Не всі ситуації в нашому житті наразі вирішуються сприятливо, але це не означає, що Божа доброта не чекає нас у вічності.
«Подивіться на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть і не збирають у сховище, і все ж ваш Небесний Отець їх годує. Наскільки ж ви цінніші за них?» (Матвія 6:26)
Тварини не мають можливості запасати ресурси, як люди, проте Бог турбується про них. Ми ж набагато цінніші для Нього, тож чи варто нам сумніватися, що Він забезпечить і нас?
«Коли я оглядаю Твої небеса, – діло рук Твоїх, – місяць і зорі, які Ти встановив, то хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що провідуєш його?» (Псалми 8:4-5)
З усіх Своїх творінь Бог створив нас за Своїм образом. Він так цінує нас. Це важливо пам’ятати у часи випробувань.
«Усе можу в Тому, Хто мене зміцнює, – в Ісусі Христі.» (Филип’ян 4:13)
Коли здається, що ми досягли межі своїх можливостей, Христос дає нам силу йти далі.
«Праведні волають, і Господь чує й визволяє їх від усіх їхніх нещасть. Господь близький до тих, чиї серця у скорботі, й спасає засмучених духом. Багато скорбот у праведника, але від усіх їх визволяє його Господь.» (Псалми 34:18-20)
Коли ми страждаємо, наші емоції говорять нам, що Бог далеко від нас, але це дуже далеко від істини.
«Проте благословенна людина, яка цілковито покладається на Господа, і надією якої є Господь. Він уподібниться до дерева, посадженого над водою, яке сягає своїм корінням потоку, – йому не страшна спека, яка може надійти, і листя його завжди зеленіє, – навіть у рік посухи воно не перестає плодоносити.» (Єремії 17:7-8)
Цей вірш говорить про стійкість у випробуваннях. Коли ми довіряємо Богові, нам не страшні життєві бурі, адже Він підтримує нас.
«Будь спокійним у Господі і надійся на Нього. Нехай тебе не дратує те, що комусь щастить на його дорозі, – навіть людині, яка має злі наміри.» (Псалми 37:7)
Часто ми почуваємося розчарованими, коли порівнюємо себе з іншими. Чому Бог, здається. благословляє когось більше, ніж нас? Але можемо бути певні: Він діє у нашому житті, навіть якщо наші відчуття говорять про інше.
«Роблячи добро, не втрачаймо запалу, бо свого часу пожнемо, якщо не ослабнемо.» (Галатів 6:9)
Коли стає важко, виникає спокуса здатися, навіть якщо шлях правильний. Цей вірш нагадує нам продовжувати йти вперед.
«Ми знаємо, що все працює на добро тих, що люблять Бога й що покликані згідно з Його наміром.» (Римлян 8:28)
Усе добре і все погане має на меті уподібнити нас до образу Христа.
«Він витре кожну сльозу з їхніх очей. Більше не буде смерті, жалоби, плачу чи болю, бо колишнє минуло.» (Об’явлення 21:4)
Попри нинішнє страждання, ми покликані жити в надії на прийдешнє. Одного дня ми всі побачимо новий світ, вільний від страждань.
«Це Я сказав вам, щоб у Мені ви мали мир. У світі зазнаєте страждання, але будьте відважні: Я переміг світ!» (Івана 16:33)
Ісус не обіцяв нам легкого життя, але Він обіцяв бути з нами в усіх труднощах.
Нехай це стане підбадьоренням для вас, коли ви будете проходите через випробування, що здаються несправедливими, болючими та безкінечними. Бог має для вас план і Своє Слово, на яке завжди можна покластися.
Пройдіть через свої випробування. Ви не пошкодуєте.
Джерело: iBelieve.com
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут