Центр культурних досліджень при Арізонському християнському університеті опублікував дослідження, у якому зростання проблем із психічним здоров'ям, таких як тривожність, депресія та страх, пов'язують з тим, що дослідник Джордж Барна називає «недоліками світогляду», а не з «психологічним чи хімічним дисбалансом», пише The Christian Post.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Результати ґрунтуються на інтерв'ю, проведених у січні серед 2000 дорослих американців у віці від 18 років з похибкою вибірки плюс-мінус 2 відсоткові пункти при рівні достовірності 95%.
У звіті висвітлюються проблеми з психічним здоров’ям молодих поколінь. Зазначається, що 56% покоління Z і 49% міленіалів регулярно відчувають тривогу, страх або депресію. Покоління Z належить до наймолодшої групи дорослих американців, тоді як міленіали визначаються як ті, хто народився між 1984 і 2002 роками. Загалом кожен третій дорослий із цих поколінь має принаймні один психічний розлад, який можна діагностувати.
Барна бачить прямий зв’язок між проблемами психічного здоров’я та відсутністю біблійного світогляду, який Центр культурних досліджень (Cultural Research Center – CRC) визначає як «засіб переживання, інтерпретації та реагування на реальність у світлі біблійних перспектив». CRC оцінює біблійний світогляд людини на основі її відповідей на низку питань, пов’язаних з віруваннями.
За словами Барни, лише 1% покоління Z і 2% міленіалів мають біблійний світогляд. Він прокоментував, що «нерідко можна зустріти молодого дорослого, який довіряє почуттям більше, ніж фактам, не бачить жодної цінності життя, вірить у карму та відкидає існування біблійного Бога».
«Додайте до цього відсутність будь-якого відчуття мети чи сенсу та ідею про, що істина суб’єктивна, — каже Барна. — Цей загальний набір компонентів призводить до непослідовного, хаотичного, розчарованого та позбавленого надії способу життя. У такому житті практично неможливо уникнути тривоги, депресії та страху».
Барна висвітлив кілька переконань, які, на його думку, сприяють психічному занепокоєнню серед молоді. Сім із десяти осіб віком до 40 років сказали, що їхнє життя не має чіткої мети, а четверо з п’яти, які відкидають Бога, повідомили про часті переживання страху та тривоги.
«Спосіб життя, який є результатом цих загальних компонентів світогляду, — це хаос і страх, — сказав Барна. — Однак прийняття біблійного світогляду пропонує відчуття мети, безпеки та миру, які можуть полегшити багато проблем психічного здоров’я».
Барна також вказав на синкретизм, який описується як «суміш суперечливих переконань, почерпнутих із різних світоглядів», як на домінуючий світогляд серед молодих американців, додавши, що «не дивно, що тривога, депресія та страх широко поширені серед молодих людей, які приймають синкретизм».
«Без міцного фундаменту істини їхнє життя стає непослідовним і хаотичним», — сказав він, наголосивши, що «біблійний світогляд, навпаки, забезпечує основу, яка сприяє емоційній стабільності».
Барна визнав, що деякі ситуації дійсно вимагають звичайних методів лікування психічного здоров’я, таких як консультування, рецептурні препарати або фізіотерапія. Однак інші проблеми психічного здоров’я, на його думку, можуть виникати через «компоненти світогляду, які викликають і підтримують цей стан».
«Якби люди натомість прийняли основні принципи біблійного світогляду, їхнє життя не стало б ідеальним, — підсумував Барна, — але вони уникнули б багатьох емоційних і психологічних пасток, які ми бачимо сьогодні».
У звіті також розглядалося психічне здоров’я осіб, чиї переконання прямо суперечать біблійному світогляду. Серед тих, хто не залучений ні до політичної діяльності, ні до християнської віри, 82% повідомили про часті переживання тривоги, депресії та страху порівняно з 67% респондентів, які були більш залучені.
Джерело: The Christian Post
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут