У Києві відбувся ІІІ Форум християн-управлінців, який об'єднав близько 300 учасників
Новини Всеукраїнського Собору
23.01.2021
22 січня 2021 року у Києві відбувся ІІІ Форум християн-управлінців, організований Всеукраїнським Собором. У заході взяли участь депутати Верховної Ради, урядовці, новообрані депутати місцевих рад, голови міст та об’єднаних територіальних громад і очільники провідних церков України, що представляють Українську Міжцерковну Раду, Раду євангельських протестантських церков України та входять до Духовної Ради Всеукраїнського Собору.

Серед головних спікерів Форуму були координатор Всеукраїнього Собору Олександр Турчинов, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, міський голова Рівного Олександр Третяк, виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Віктор Андрусів, народний депутат України Степан Кубів, очільники українських церков – Валерій Антонюк, Станіслав Носов, Андрій Тищенко, Олександр Рудинець, Андрій Бакала,  Анатолій Калюжний.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Форум було присвячено опануванню нових форм роботи депутататами місцевих рад та працівників виконкомів, аби озброїти їх інструментами ефективної та професійної роботи на користь місцевих громад. Окрім цього, в рамках заходу було презентовано Програму економічного розвитку регіонів та залучення інвестицій, напрацьовану кращими економістами України. 

Виступаючи перед учасниками Форуму, Координатор Собору Олександр Турчинов наголосив, що під час місцевих виборів від різних політичних сил балотувалися понад дві тисячі євангельських християн, для яких Собор влаштовував тренінги та надавав методологічну допомогу. "В результаті, близько 300 євангельських християн отримали депутатські мандати обласних, міських, районних рад та рад ОТГ, багато з них стали очільниками міст і об‘єднаних територіальних громад", – сказав він, додавши, що вперше протестанти, які завжди стояли осторонь від політичних процесів, пішли на вибори.

Олександр Турчинов підкреслив, що участь християн в роботі місцевого самоврядування – надзвичайно важлива, «тому що саме на місцях вирішується багато нагальних питань життя громади». 

"Багато депутатів, які були вперше обрані, потребують допомоги і навчання. Наше головне завдання – допомогти вам наповнити вашу роботу реальним змістом. Донести всьому суспільству, що країна зможе динамічно розвиватися та досягнути величі тільки спираючись на вічний фундамент євангельських цінностей", – наголосив він. 

За словами Координатора Собору, однією із пріоритетних задач, «яку ми ставимо перед нашими братами і сестрами, – це створення в радах усіх рівнів депутатських об‘єднань за духовність, моральність та християнський шлях розвитку України». 

"Ця вертикаль, що охопить всі ради, повинна, з одного боку, захистити місцеві громади від агресивної антихристиянської хвилі, яка сьогодні котиться світом. А з іншого – всіляко забезпечувати саме християнські пріоритети в програмах розвитку наших регіонів і країни в цілому", – резюмував він.

Своєю чергою Перший заступник координатора Всеукраїнського Собору Павло Унгурян наголосив на основних принципах, які є важливими, аби бути успішним депутатом. "Зокрема, це особисте духовне та професійне зростання, просування соціально-важливих ідей і проектів, послідовний захист традиційних для нашої нації духовних та моральних цінностей", — зазначив він. 

Під час свого виступу Голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк наголосив на тому, що сьогодні Собор має серйозні задачі і ставить перед собою амбіційні цілі – "утверджувати християнський світогляд у нашій державі"

В рамках роботи форуму відбулося дві панельних дискусії. У першій дискусії на тему “Християнський вектор у діяльності місцевої ради” взяли участь міський голова Рівного Олександр Третяк, Протоієрей Олекса Петрів (Українська греко-католицька церква), депутат Одеської обласної ради Веніамін Унгурян, депутат Львівської міської ради Дмитро Колесник, депутат Мелітопольської міської ради Євген Дем'яненко, депутат Миколаївської міської ради Олена Кисельова, депутат Кременчуцької міської ради Григорій Угніч. Вони обговорили технології роботи християн у радах; як готувати та просувати позитивні проекти рішень місцевих рад; як протидіяти антиконституційниму та антидуховниму тиску на місцеву громаду і депутатів тощо. Крім цього, учасники панельної дискусії ділилися досвідом проведення молитовних сніданків в органах місцевого самоврядування. 

В панельній дискусії на тему “Успішна професійна робота християн на благо місцевої громади” взяли участь депутат Київської міської ради Павло Бойченко, староста с. Бузівка - Олександр Фуркало, депутат Закарпатської обласної ради Василь Дем'янчук, депутат Черкаської міської ради Любов Майборода, депутат Вишнівської міської ради Київської області Павло Бойко, секретар Костопільської міської ради Давид Дідух, міський голова м.Скалат - Петро Савончак. Були обговорені аспекти роботи на окрузі та шляхи уникнення конфліктів; як бути ефективним в роботі депутатської комісії; проведення публічних акцій разом із місцевою духовною радою та громадськістю тощо.

Крім цього, в рамках Форуму було презентовано унікальну найбільшу онлайн карту християнських церков України. Дана карта створенна Всеукраїнським Собор та налічує 8500 церков різних конфесій та деномінацій. Ознайомитися з картою можна на сайті Собору тут.

Варто відмітити, що цього дня, 22 січня, у День Соборності України, два роки тому було зареєстровано об’єднання релігійних та громадських організацій Всеукраїнський Собор, що на думку учасників Форуму, стало стратегічною координаційною та аналітичною платформою загальноукраїнського християнського руху.

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Новини Всеукраїнського Собору
Останні новини
Останні новини