За останні два роки російські війська вбили тридцять українських священнослужителів і двадцять шість ув'язнили – IRFBA
Переслідування християн в Україні
25.02.2024
«Це вторгнення погіршило і без того жахливу ситуацію з правами людини, особливо щодо свободи релігії та віросповідання на тимчасово окупованих українських територіях», - голова IRFBA

24 лютого 2024 року голова Міжнародного альянсу свободи віросповідання та переконань (IRFBA) Роберт Рехак зробив заяву щодо другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну. У документі зазначено, що «це вторгнення не тільки погіршило і без того жахливу ситуацію з правами людини, особливо щодо свободи релігії та віросповідання на тимчасово окупованих українських територіях, але й убило релігійних лідерів та прихильників різних конфесій», пише ІРС.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Згідно з даними, наведеними у заяві, «за останні два роки російські війська вбили тридцять українських священнослужителів і двадцять шість взяли в полон/ув'язнили» та знищили або пошкодили більше 600 релігійних об’єктів.

Крім того, голова IRFBA наголосив про безсумнівну причетність Московського Патріархату та її лідера патріарха Кирила «до спроб легітимізувати російську агресію та підірвати суверенітет України».

В заяві також зазначено, що Росія пригнічує свободу віросповідання на тимчасово окупованих територіях і метою окупаційної влади є примус релігійних громад і лідерів до співпраці з російським режимом або покарання не згодних з цим релігійних діячів.

Голова IRFBA Роберт Рехак заявляє, що «міжнародна спільнота має бути солідарною з Україною, усуваючи багатогранні наслідки російської агресії та притягаючи Російську Федерацію до відповідальності за грубі порушення міжнародного права, включаючи злочини проти людяності та військові злочини».

Джерело: ІРС

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Переслідування християн в УкраїніВійнаХристиянський світ
Останні новини
Останні новини