Про це йдеться у постанові Кабміну від 9 травня. Згідно з документом, спеціально створена дослідницька група при Державній службі з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) здійснюватиме перевірки релігійних організацій на ознаки афілійованості з іноземними структурами, діяльність яких заборонена через загрозу національній безпеці. І це не лише питання релігійних переконань, а й важливий елемент національної безпеки в умовах глобальних геополітичних змін.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише risu.ua з посиланням на оboz.ua.
"Відповідно до абзацу восьмого статті 30 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" Кабінет Міністрів України постановляє: Затвердити Порядок проведення дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, що додається", – йдеться в документі.
Процедура перевірки може бути ініційована не лише самою ДЕСС, а й органами влади, громадськими організаціями або громадянами. В ході дослідження ДЕСС може звертатися до державних органів, використовувати висновки релігієзнавців та відкриті джерела, зокрема медіа, а також проводити опитування представників релігійних організацій із фіксацією процесу. Це дає можливість ширше поглянути на питання й забезпечити повноту аналізу, враховуючи всі аспекти, що можуть мати вплив на релігійне життя країни.
Історик, професор Національного університету "Острозька академія" та член Синодальної комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ Андрій Смирнов прокоментував затвердження постанови, зазначивши, що це може стати важливим кроком до заборони діяльності УПЦ МП. За його словами, тепер органи влади мають чіткий механізм для вивчення зв'язків релігійних організацій з іноземними структурами, діяльність яких підлягає обмеженню в Україні. Він підкреслив, що це дозволяє значно зміцнити правову базу країни в умовах, коли національна безпека потребує особливої уваги.
"Цей Порядок визначає процедуру дослідження щодо питання наявності встановлених частиною другою статті 51 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" ознак афілійованості релігійної організації, що діє в Україні, з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", – зазначив Смирнов.
Незважаючи на значну увагу до цього питання, важливо зазначити, що такий крок не лише обмежує діяльність окремих релігійних організацій, а й формує нову практику взаємодії держави з релігійними інститутами. Влада бере на себе роль не тільки організатора, але й наглядача за діяльністю релігійних структур, забезпечуючи національну безпеку та суверенітет України в релігійній сфері.
Він також підкреслив, що в разі виявлення порушень, відповідні організації можуть бути закриті, що стане важливим кроком у захисті національної безпеки та суверенітету України в релігійній сфері.
Це підкреслює важливість нових заходів, спрямованих на збереження незалежності держави й забезпечення громадянської гармонії в складних умовах сучасного світу.
Джерело: risu.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут