Кабмін хоче дозволити медичне втручання без згоди батьків
12.06.2020
Тому що лікарі знають краще

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

За ініціативи КМУ в особі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 10 червня було зареєстровано законопроєкт 3625 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав та інтересів дітей, а також осіб, визнаних недієздатними, у сфері охорони здоров'я».

Автори пропонують за відсутності згоди законного представника дитини дати лікареві право ухвалювати рішення щодо медичного втручання, повідомляє greenpost.press.

«Права, переконання законних представників не можуть бути вищими чи важливішими за право дитини, недієздатної особи на життя та розвиток», стверджують автори законопрокєту у пояснювальній записці.

Окрім того, саме батьків, чиї переконання можуть не збігатися з думкою лікарів, автори звинувачують у порівняно високому рівні дитячої смертності, інвалідності та онкозахворювань в Україні.

Читайте також: Президент Польщі підписав «Сімейну карту», щоб захистити дітей від ЛГБТ-ідеології та заборонити гомосексуалістам усиновлювати

Головна увага авторів зосереджена на психіатрії у разі прийняття цього закону стане можливою примусова госпіталізація та лікування і дітей, і дорослих із відповідними діагнозами. Проте зміни у статті про згоду на медичне втручання стосуються всіх. Вони передбачають, що для врятування та збереження життя пацієнта комісія або консиліум лікарів у закладі охорони здоров’я (а в разі неможливості скликання консиліуму лікар, який надає медичну допомогу) можуть ухвалювати рішення про медичне втручання попри відмову законного представника пацієнта.

«Згоду на медичне втручання за зверненням лікаря надає орган опіки й піклування в установленому Кабінетом Міністрів України порядку в разі, коли законний представник пацієнта чи уповноважена ним особа не дає згоду на медичне втручання або дає відмову від нього, і це може мати для пацієнта тяжкі наслідки», йдеться в тексті.

Законопроєкт відразу викликав бурхливу реакцію в суспільстві.

«Проект жахливий! Зовсім нівелюються права батьків», вважає Наталія Мазніченко, юрист-аналітик.

Зараз закон направлено на розгляд профільного комітету.

Читайте також: Каталог корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков

Джерело: greenpost.press

Фото

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

Останні новини
Останні новини