Виробники капсули Sarco стверджують, що пройшли всі законодавчі етапи і незабаром зроблять свій продукт доступним для широкої аудиторії. Капсула доставляється в будь-яке вибране «пацієнтом» місце, де він проживає, як стверджують автори проекту, без стресових і безболісних умов. Це можуть бути гори, луг, ліс або будь-який інший відкритий простір.
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Використовувана технологія дозволяє активувати смертельну речовину зсередини, а у випадку людей, які страждають від паралічу, – навіть морганням ока. Вивільнений оксид азоту знижує рівень кисню, викликаючи непритомність і смерть. Тіло замкнене в біологічно розкладній частині капсули, яка виконує роль труни. Усі частини пристрою можна роздрукувати за допомогою 3D-принтера, що дає можливість пришвидшення виробництва та розповсюдження смертоносної машини. Про це йдеться на bbc.com та rodyna.org.ua.
За проектом стоїть доктор Філіп Нічке, відомий як «Доктор Смерть». Засновник Exit International багато років займається темою суїциду з допомогою. Рекламні кампанії з легалізації евтаназії проводили, в тому числі, в Австралії, Великобританії та Новій Зеландії. Він описує суїцид із допомогою таких слів, як «гідність, достоїнство, право» і вважає вибір моменту покинути цей світ основним правом людини. Він проти паліативної допомоги, яку вважає «неефективною», оскільки вона не захищає від суїцидальних думок. Він є автором кількох конструкцій пристроїв для особистої евтаназії та поширював летальні речовини через Інтернет.
Нині у Швейцарії дозволено суїцид із лікарською допомогою. За 2020 рік такою можливістю скористалися близько 1,3 тис. людей.
Швейцарія займає друге місце (після Японії) за рівнем самогубств на 100 000 осіб. мешканців. Щороку таким чином гине близько 1300 швейцарців.
Винахід «Доктора Смерть» — це, на його думку, найбільш гідний відхід із цього світу. Таким чином, проект Exit International нагадує практики, представлені у науково-фантастичному фільмі Soylent Green 1973 року, в якому були потужні компанії з евтаназії заохочували їх користуватися своїми «послугами», роблячи останні моменти життя максимально привабливими. Пацієнт обирає свою улюблену музику, картинку або фільм, що виводиться на екран, і навіть кольори кімнати.
Sarco залучила швейцарського експерта з правових питань, який виявив, що технологія не порушує жодних законів країни. Але інші юристи мають сумніви щодо його висновків. А некомерційна організація з надання супроводу під час евтаназії Dignitas заявила, що навряд чи капсула отримає "широке визнання".
Юридична дискусія
Сьогодні в Швейцарії можна вчинити "самовбивство" лише за допомогою лікаря, який виписує препарати для припинення життєзабезпечення.
Читайте також: Руйнівне торнадо у Кентуккі. Загинуло 83 людини, пошуки загиблих тривають
Капсула для евтаназії працює за іншим принципом.
Апарат, що зовні нагадує пластикову труну, надрукований на 3D-принтері й функціонує за рахунок наповнення внутрішнього простору азотом.
Передбачається, що людина, яка вирішила добровільно піти з життя, самостійно запускатиме механізм подання газу. Смерть настає внаслідок нестачі кисню і вуглекислого газу. Весь процес триває приблизно 10 хвилин.
Sarco попросила Даніеля Гуерліманна, юриста і доцента Університету Санкт-Галлена, з'ясувати, чи не порушує використання капсули для евтаназії законодавство Швейцарії.
Він дійшов висновку, що капсула "не є медичним пристроєм", тому на неї не поширюється місцевий закон про терапевтичні продукти, розповів він ВВС. На його думку, дія пристрою не порушує норми використання азоту, зброї чи безпеки продукції.
Однак з ним не погоджується Керстін Ноель Вкінгер, лікарка, юристка і професорка Цюрихського університету.
"Медичні пристрої регулюються законодавством, оскільки вони мають бути безпечнішими за інші продукти. Той факт, що продукт не є корисним для здоров'я, не означає, що на нього не поширюються додаткові вимоги безпеки", - сказала вона швейцарській газеті Neue Zurcher Zeitung.
У Швейцарії є дві організації, що надають послуги з добровільного позбавлення життя - Exit і Dignitas.
Процедуру здійснює спеціальний персонал у співпраці з лікарями.
"У світлі цієї усталеної, безпечної та професійної практики ми не можемо собі уявити, що технологізована капсула викличе інтерес чи отримає широке визнання у Швейцарії", - сказав представник Dignitas.
Доктор Смерть
Якщо апарат отримає дозвіл на використання у Швейцарії, його не продаватимуться звичайним способом.
Розробник капсули доктор Філіп Нітшке сказав, що планує дати можливість будь-якій людині завантажити дизайн і видрукувати його самостійно. Це буде безплатно.
Мета Нітшке - спростити процес вмирання, усунувши необхідність участі в ньому медичних працівників.
"Ми хочемо прибрати будь-які психіатричні перевірки і дозволити людині самій контролювати процес", - сказав він в інтерв'ю Exit International, благодійній організації, що виступає за легалізацію добровільного суїциду, яку він заснував.
Раніше Нітшке критикували за футуристичний дизайн капсули та гламуризацію самогубства.
На цей час розроблено два прототипи капсули Sarco, ще один конструюють у Нідерландах.
За матеріалами bbc.com та rodyna.org.ua
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут.