Християн можуть почати карати за дискримінацію
Новини Всеукраїнського Собору
12.11.2019
13 листопада 2019 року о 15.00 на своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин має розглянути, поправки до другого читання проекту Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

На даний час є інформація, що поправки, які захищають право віруючих на право вільного вираження думки відповідно до свободи віросповідання  підготовлені Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та подані через депутатів не підтримуються Комітетом.

Минулого скликання Верховної Ради даний закон йшов під номером №3501 та під тиском ліберальних організацій був проголосований в першому читанні із цілим рядом небезпечних норм. Проти його прийняття виступала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та християнська спільнота, завдяки цьому вдалося не допустити його розгляд парламентом у другому читанні.

На сьогодні Верховна Рада ІX скликання має повторно підготувати до другого читання даний законопроект та проголосувати.  

Як вказується у пояснювальній записці, законопроект має на меті уточнення положень Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» відповідно до актів права ЄС, імплементація яких передбачена Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

Законопроектом також пропонується наділити особливими повноваженнями Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в питаннях дискримінації ЛГБТ, пропонується, щоб його вимоги (приписи) були обов’язковими для виконання органами влади в аспектах усунення порушень законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.  

Боротьба з дискримінацією у даному законопроекті нівелює основоположні права людини на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.

Тобто релігійні організації не матимуть права відмовити людині гомосексуальної орієнтації у працевлаштуванні в релігійній громаді на якісь адміністративні чи технічні роботи. Або ж, якщо священик захоче поза церквою  заявити, що гомосексуалізм — це гріх, то його звинуватять у підбурюванні до дискримінації, за що очікує відповідальність, навіть до кримінальної. А звичайний громадянин взагалі не матиме права критикувати ЛГБТ, бо його звинуватять в дискримінації. 

Серед загроз прийняття даного законопроекту є приховане закріплення в Законодавстві України сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності як захищених ознак. Адже законопроект №0931 змінює відповідні положення у Законі України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», не згадуючи ознак СОҐІ у  явному вигляді.

Нагадуємо, що за результатами обговорення, яке відбулося під час засідання ще 1 березня 2016 року, Рада Церков запропонувала Комітету під час підготовки законопроекту №3501 (нині законопроекту № 0931) до другого читання доповнити його застереженням у частині третій статті 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» наступного змісту:

“Не є дискримінацією дія чи бездіяльність особи та/або групи осіб при реалізації своїх прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання”.

Інша пропозиція Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій стосується особливостей трудових відносин у релігійних організаціях та заснованих ними юридичних осіб, які передбачають переваги при наданні роботи, переведенні на іншу роботу та залишенні на роботі у разі вивільнення для їх засновників (учасників) і членів.

Нагадаємо, раніше представники українських церков назвали зміни, пропоновані законопроектом № 3501, вельми незбалансованими. 

Наявні застереження щодо дискримінаційних дій є надто вузькими, оскільки стосуються лише внутрішньої діяльності релігійних організації та оминають публічну сферу. До прикладу, ситуації, коли з’являються заперечення на підставі релігійних переконань та свободи совісті, керуючись якими посадовець відмовляється оформлювати одностатеві шлюби, лікар-гінеколог та акушер відмовляється робити аборти чи евтаназію, а релігійні діячі на підставі Священного Писання застерігають щодо гріха гомосексуалізму тощо.

Враховуючи викладене, просимо молитися за те аби депутати мали мудрість не підтримувати у зазначеному вигляді проект Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

Новини Всеукраїнського Собору
Останні новини