Кожний восьмий християнин у світі зазнає переслідувань
Загрози та виклики
14.01.2021
Як зазвичай на початку року, благодійна організація «Open Doors» опублікувала звіт про переслідування християн у світі

Оновлений звіт аналізує період від 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Понад 340 мільйонів християн зазнають переслідувань, рівень яких визначено як високий, тобто, кожний восьмий християнин у світі є жертвою серйозних переслідувань з огляду на свою віру, пише  vaticannews.

Такими є дані рапорту, який 13 січня 2021 р. опублікувала благодійна організація «Open Doors» (Відкриті Двері) на своєму веб-порталі, що містить також «World Watch List 2020» — список п’ятдесяти країн світу, де найбільше переслідують християн. Особливої уваги заслуговує той факт, що у цьогорічному списку зникла категорія «високий рівень», а залишилися лише «крайній» і «дуже високий».

Беручи до уваги період від 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року, цей рапорт подає дані про те, наскільки вільно християни могли виявляти свою віру у п’яти різних сферах щоденного життя: в сім’ї, в приватній сфері, у своїй спільноті, в церкві, яку відвідують, і в публічному житті своєї країни. Під шостим пунктом вказано рівень насильства, якого зазнавали християни. На основі набраних балів укладається цей рейтинг

Загальний огляд: переслідування зростають

З-поміж 100 країн, в яких проводився моніторинг, в 74-ох зафіксовано рівень переслідування, визначений як «високий», «дуже високий» та «крайній», тобто, понад 41 оціночний бал.

Кількість християн, що були вбиті задля причин, пов’язаних з вірою, сягнула 4761, зрісши на 60%. Згідно з даними, зібраними організацією, 4277 християн були заарештовані, засуджені або ж ув’язнені без суду.

Водночас, підкреслюється, що мова йде про перевірені й доведені випадки, так що дійсні дані можуть бути набагато вищими.

Протягом звітного періоду скоєно 4448 нападів на храми чи пов’язані з ними християнські будівлі. Протягом досліджуваного періоду 1710 християн стали жертвами викрадень.

Незмінне «лідерство»

Порівнюючи з попереднім роком, шість перших позицій в рейтингу залишилися незмінними.

Від 2002 року класифікацію очолює КНДР: згідно з оцінками, в країні, що вважає віру «викривленим мисленням», у «виправних» таборах з причини віри перебуває від 50 до 70 тисяч християн.

Далі, набравши понад 90 оціночних балів, ідуть Афганістан, Сомалі, Лівія та Пакистан.

Загалом, «крайній» рівень переслідування, тобто, понад 80 оціночних балів, зафіксовано в 12 країнах. До переліку «лідерів» потрапили також Еритрея, Ємен, Іран, Нігерія, Індія, Ірак та Сирія.

У цьогорічній «50-ці», порівнюючи з попередньою, чотири нові країни: відразу на 37-у позицію «увірвалася» Мексика, інші три країни — ДР Конго (40), Мозамбік (45) і Коморські острови (50).

Читайте також: Американський пастор закликав народ покаятися за те, що зробили президента важливішим за Бога

Головні причини переслідувань

Укладачі рапорту виокремлюють 9 причин переслідувань, провідну позицію між якими займає ісламський екстремізм. Не менш загрозливими є релігійний націоналізм та схожі з ним етнічні протистояння, що ґрунтуються на віровизнанні, чи трибальний тиск.

Фіксуються також випадки «конфесійного протекціонізму», коли певна християнська конфесія домагається ексклюзивного становища, утискаючи інші. Досі залишаємося свідками комуністичних і пост-комуністичних утисків, але також загострюється світська нетерпимість, що старається усунути релігію із громадського дискурсу.

Врешті, диктаторська параноя, що спонукає будь-якою ціною втримувати владу, та організована злочинність, що проявляється у ворожості до представників Церков за протидію корупції та наркоторгівлі.

Деякі тенденції

Протягом останнього періоду непросте становище християн у багатьох частинах світу загострилося через пандемію. Ситуація, що склалася у світі в зв’язку з поширенням Covid-19, створила нові нагоди для обмеження релігійної свободи, але й також сприяє діяльності фундаменталістських угруповань та злочинних організацій.

В деяких країнах, таких як Індія, М’янма, Непал, В’єтнам, Бангладеш, Пакистан, Малайзія, Ємен, Судан та країни Центральної Азії та Північної Африки, зафіксовано випадки, коли християнам відмовлено в отриманні допомоги в рамках боротьби з наслідками кризи або ж вона була меншою чи взагалі мізерною.

Значно погіршилася ситуація в субсахарній Африці. Три з чотирьох нових країн у першій 50-ці рейтингу – саме з цього регіону. Згідно з оцінками, рівень насильства проти християн на цих теренах зріс на 30 %, порівнюючи з минулим роком, в той час як в деяких інших частинах комендантські години та карантинні заходи причинилися до зменшення цього показника.

Водночас, драматичного показника під час періодів ізоляції сягнув рівень домашнього насильства з боку членів родини, зокрема, щодо навернених на християнство.

А в таких країнах, як Колумбія та Мексика, пандемія посприяла посиленню кримінальних угрупувань, які є джерелом переслідування проти християн.

о. Тимотей Т. Коцур

Джерело: vaticannews

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Загрози та виклики
Останні новини