Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Програма курсу має ще й кардинально іншу концепцію та мету, відмінну від базової загальної військової підготовки. Курс з’явиться у закладах вищої освіти з 1 вересня 2025 року, якщо будуть відповідні зміни у законодавстві.
Наразі триває нормативна, організаційна та змістовна підготовка до впровадження цієї дисципліни.
«В цьому контексті було ухвалене рішення дещо змінити підхід. Сьогодні запропоновані відповідні зміни до закону. Попередньо є позиція, що курс цей буде називатись «Основи національного спротиву». І він буде фактично версією Захисту України 2:0. Ми скорочуємо полігонну частину значною мірою, але тут з’являється новий інструмент, який ми консенсусно хочемо застосовувати. Це — шефство бригад над університетами», — розповів міністр.
«Основи національного спротиву» VS БЗВП
Курс «Основи національного спротиву» має іншу концепцію, що не передбачає
- присяги,
- присвоєння ВОС (військово-облікової спеціальності),
- мобілізаційної підготовки.
Основна мета – надати базові знання з безпеки: домедична допомога, орієнтування в надзвичайних ситуаціях, цифрова безпека, розуміння сучасних загроз. Акцент робитимуть на теорії та громадянській готовності.
«Цей курс буде уніфікованим для всієї системи вищої та фахової передвищої освіти. Він враховує навіть ті випадки, коли студенти не можуть тримати зброю через релігійні переконання — для них буде розширений блок домедичної підготовки», — розповіли у МОН в коментарі Укрінформ.
Чотиризірковий полігон для студентів
Оксен Лісовий розповів, що вже створили полігон для студентів з усієї України. Він розташований у «достатньо безпечній» області. Цей полігон міністр освіти порівняв із «чотиризірковим хостелом», пояснивши, що відомство не хоче одразу налякати студентів «жорсткими умовами».
Однак поступово під час навчань студентів занурюватимуть у «бомжстайл, в якому ми трошки жили під час бойових дій», розповів Лісовий, який служив добровольцем у складі 95 окремої десантно-штурмової бригади.
Коли мала початися БЗВП
Базова загальновійськова підготовка для студентів закладів вищої освіти мала розпочатися з вересня 2025 року і передбачати 300 академічних годин:
- теоретичний курс (90 академічних годин) усі студенти та студентки проходитимуть у своїх закладах освіти впродовж навчального року на 1-му або 2-му курсі;
- практичний курс (210 академічних годин) проходитимуть під час канікул усі студенти та добровільно студентки в навчальних частинах, центрах Збройних Сил України та інших установах.
Під час навчань студенти отримають базові знання з:
- тактичної, розвідувальної підготовки,
- психологічної підготовки,
- домедичної допомоги, основ військової дисципліни,
- опанують навички поводження зі зброєю.
Після проходження базової загальної військової підготовки студенти мали б складати військову присягу й отримають сертифікат і військово-облікову спеціальність.
Джерело: osvitoria.media
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут