Луцька церква «Фіміам» організувала відпочинок для людей з інвалідністю
28.07.2019
З 16 по 27 липня в ретрит-центрі луцької церкви «Фіміам» відбулося два табори. Зі своїми батьками, братиками й сестричками у першому відпочивало 28 особливих діток.

З 16 по 27 липня в ретрит-центрі луцької церкви «Фіміам» відбулося два табори. Зі своїми батьками, братиками й сестричками у першому відпочивало 28 особливих діток. Учасниками другого заїзду стали 42 людини з інвалідністю та 20 членів їхніх родин.

Сімейний ретрит відбувся за підтримки місії «Джоні та друзі» (США). Зокрема, четверо представників цієї організації, їхні партнери з Польщі, а також команда з церкви міста Клівленд (штат Огайо, США) долучилися до проведення відпочинку. Під час ретриту для дорослих допомагали 39 волонтерів з «Фіміаму» та з інших євангельських церков.

Табори носили одну назву «One Way» і були об’єднані однією ідеєю. На прикладі життя біблійного героя — Петра організатори намагалися донести, що Христос — єдина дорога до спасіння.

«Цей табір — окрема країна зі щирими, радісними та люблячими мешканцями! І все в ній прекрасно», — ділилися враженнями надзвичайні дітки після відпочинку в сімейному ретриті.

Програма була насиченою, тому для нудьги не було часу. У першій половині дня батьки та діти мали біблійні заняття. Таборяни чули про Божу любов, милість і благодать. Вчилися розуміти, що, попри проблеми зі здоров’ям, усі цінні в Господніх очах, тому важливо покладатися на Нього в найскладніших ситуаціях і ділитися частинкою Божої любові з іншими.

Інша ж половина дня була наповнена різноманітними заняттями. Для батьків проводили студію творчості. В один з днів організатори зробили їм сюрприз: катання на яхті по озеру Світязь. Іншого дня для мам організували леді-клуб, де розмовляли про внутрішню й зовнішню красу, а також провели майстер-клас із догляду за шкірою обличчя і нанесення щоденного та святкового макіяжу. Діти також не сумували: їм запропонували цікаві ігри, спа-салон, купання та навіть катання на поні. Цікавинкою табору стала яскрава «Гавайська вечірка».

Багато батьків зауважували, що під час ретриту до їхніх дітей ставилися не як до неповносправних, а як до рівних — із повагою та щирістю. Крім того, дітлахи постійно робили захопливі речі та навчалися новому. Як результат —на їхніх обличчях частіше з’являлися посмішки, вони ставали більш відкритими до спілкування не тільки з рідними, але й із людьми, котрих бачили уперше.

Гості з Польщі провели невеликий тренінг щодо адаптації надзвичайних дітей до дорослого життя на прикладі роботи, яку здійснюють у своїй країні. Вони наголосили, що нині мають гарні результати співпраці держави та неурядових організацій задля поліпшення життя неповносправних. Однак, активізувати цю роботу ще 20-30 років тому вдалося саме тим, кого певною мірою торкнулася інвалідність — власна чи когось із членів родини. Відтак, команда сусідньої країни побажала батькам не складати руки, а переймати їхній досвід та зробити все, аби і в Україні люди з інвалідністю могли вільно навчатися, жити та працювати на рівні зі здоровими.

Не менш захопливо пройшов і другий заїзд. Ранкова зарядка, веселі ігри, купання на Малому і Великому згоранських озерах, вечірні програми та спілкування біля вогнища, — усе давало можливість дорослим людям знову відчути себе підлітками і попри проблеми зі здоров’ям вдосталь насолодитися відпочинком.

В учасників ретриту, які, до слова, були не лише з Волині, а й зі Львова та Києва, залишилися найкращі враження. Зокрема, львів’янка Віра Цяпало розповіла: «Ретрит “One Way” допоміг мені глибше усвідомити цінність кожного з нас на цій землі, зрозуміти, наскільки важливий навіть найменший добрий вчинок — посмішка, добре слово, підбадьорення, вдячність, підтримка, щирість, розуміння, відкритість, любов. Тут я змогла і відпочити, і наповнити серце тією благословенною атмосферою, що планувала в ретриті. Відшукати новий зміст, нове бачення себе і всього, що мене оточує. В такі хвилини розумієш, що життя прекрасне, незважаючи ні на що».

Гарний час завжди спливає швидко, а з новими друзям так не хотілося розлучатися. Тому, аби дати можливість людям із інвалідністю знову поспілкуватися, згадати літні пригоди та й просто зробити ще багато цікавих речей разом, із осені відновить роботу клуб «Нові можливості». А діти зможуть уже з вересня продовжити спілкування під час зустрічей студій «Творчість» та «Joy», які відбуваються у церкві «Фіміам».

Останні новини
Останні новини