Християнин у Черкасах проводить безкоштовні курси для хлопчиків «Мудрий тесля»
Добрі справи
28.08.2020
Віталій залишився без батька, коли йому було два роки. Хлопчика виховували мама і бабуся. Навчити робити щось своїми руками не було кому. Він опановував все сам, а коли виріс, створив безкоштовні заняття для хлопчиків у майстерні «Мудрий тесля»

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

В Україні у 22 рази зросла кількість матерів-одиначок за 15 років. Як результат — виникло покоління, яке не знає ролі батька в сім’ї. Проблема особливо гостро стоїть для хлопчиків, які в майбутньому створять свої сім’ї.

«Вдома була одна банка з інструментами, і це була закрутка, плоскогубці і невеличкий молоточок. І коли, в нас щось ламалося, ми просто переставали цим користуватися. Тобто, якщо тік кран, бабуся намагалася підмотати його якимись ганчірками, та він все одно тік. Навіть якщо мої іграшки ламались, то зазвичай я їх розбирав, і не міг зібрати», — каже керівник майстерні “Мудрий тесля” Віталій Андрієць.

З віком Віталій навчився гарно майструвати власними руками, і захотів передати ці знання сину. Щоб дізнатися, як краще це зробити, запитав про досвід спілкування з батьками своїх друзів.

«І вони поділилися, що в когось батько був, але дуже багато працював, майже не бачили його вдома, в когось батько пиячив, і все виховання — це налупашити, коли настрій поганий. І тоді ми побачили, що навіть якщо ти будеш батьком, ти можеш втратити контакт з дитиною», — відзначає Віталій.

Виявилося, що в оточенні Віталія і його друзів є багато дітей, які ростуть без батька. Так і з’явилася ідея створити безплатні курси для хлопчиків під назвою “Мудрий тесля”.

«Це мій біль. Мені зрозуміло, що відчуває хлопець коли йому 8, 10, 12 років, і в нього взагалі немає прикладу чоловіка, людини, яка покаже, що руками можна зробити, або дати якусь пораду, або поговорити просто, або підбадьорити просто так, по-чоловічому», — каже Віталій.

Заняття Віталій розпочинає з короткого вступу. Розповідає, який має бути справжній чоловік за християнськими принципами. Далі хлопці навчаються майструвати. Майже завжди роблять практичні речі — такі, щоб згодилися у господарстві. Мами учнів таким курсам радіють.

«У нас вдома неможливо знайти ні одного гвіздка, ні однієї дощечки, вони всі використані. Він тільки й живе від гуртка до гуртка. Я вже можу «шантажувати» сина (сміється) Кажу: «Якщо не зробиш уроки — не підеш на гурток». Йому дуже подобаються заняття. І у нас уже з’явилися вдома речі з дерева, які він зробив сам», — говорить мама учня майстерні “Мудрий тесля” Інна Поліщук.

Унікальна майстерня працює вже другий рік, спочатку туди запрошували хлопчиків, в сім’ї яких немає батька. А потім розширили коло, адже в сучасному світі батьки часто дуже завантажені і не завжди мають час приділити сину. Тому запросили всіх, хто відчуває у цьому потребу.

Читайте також: У Києві проведуть вуличний сімейний захід, присвячений Дню батька

«Йому дуже подобається те, що він тут знаходиться у такій спільноті хлопців, які всі щось своє роблять. Їх там вчать правильно забивати гвіздочка, правильно майструвати. На те, на що не вистачає часу чи терпіння у нашого тата, тут відшліфовують досконало», — каже мама учня майстерні “Мудрий тесля” Любов Луханіна.

Охочих навчатись у майстерні багато. У черзі може бути до 30 дітей. Хлопці із задоволенням міняють гаджети на рубанок і дриль.

«Мені подобається пиляти, свердлити. Я прийшов сюди, бо дідусь мені лишив спадок. Більша частина балкону у нього різних дрилів та пил», — говорить учень майстерні “Мудрий тесля” Костя.

«Такі заняття заспокоюють дитину. Дитина відчуває себе в безпеці, бо поряд є дорослий, який розуміє, що він робить, і наповнює цю дитину чимось новим, той, який приділяє увагу, навчає. І головне, що дитина готова сприймати, їй потрібна увага в першу чергу. Такі заняття можуть бути корисними як для психічного, так і для фізичного розвитку такої дитини», — говорить фахівець з соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Кіташова.

За роки Незалежності кількість українських дітей зменшилася удвічі, з 14 млн. до 7. Чверть дітей виховуються у проблемних сім’ях, де відсутні любов, повага та взаєморозуміння між батьком та мамою. Вони піддаються таким явищам, як алкоголізм, наркоманія та насильство. І понад 4 млн. дітей ростуть без рідного батька.

«Ми маємо розуміти, що мати — це тепло, це безумовна любов, це прийняття за будь-яких обставин людини. Батько в цьому плані більш структурований. Батько бачить види діяльності, дозволяє оволодівати цими видами діяльності. Він якби формує мотивацію досягнення!» — каже кандидат психологічних наук Наталія Шавровська.

Дослідники говорять, що хлопчики, які виховані матерями і не мали у дитинстві перед очима прикладу активного і мужнього батька, мають слабо виражене чоловіче начало, невиразно усвідомлюють свою чоловічу роль у сім’ї і суспільстві, схильні до залежності від інших, рідко проявляють наполегливість і невпевнено відчувають себе у спілкуванні з однолітками. Таким дітям потрібний приклад.

«Можна спиратися на приклад власного батька — дідуся. Можна використовувати приклад, наприклад тренера. Тобто просто, щоб у житті дитини був чоловік, який симпатичний мамі, але не в сексуально-інтимному плані. Проте щоб вона вбачала в ньому приклад справжнього чоловіка. І щоб була можливість у дитини з ним спілкуватися», — говорить Наталія.

Модель ідеальної сім’ї — це коли є мама, тато та діти поряд. Проте так буває не завжди. Чи не найбільше у такій ситуації страждають діти. І наш обов’язок — допомогти їм знайти той приклад, який дасть сили і вміння бути гарними батьками у своїй майбутній сім’ї.

Джерело: cherkasu.com

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

Добрі справи