Місць більше немає: у Нідерландах критична ситуація з розміщенням українців
Європа та світ
31.03.2025
У Нідерландах спостерігається гостра нестача місць для розміщення українських біженців

Зараз переселенцям радять самостійно шукати житло або звертатися по допомогу до благодійних організацій, адже офіційних державних програм для вирішення цієї проблеми не передбачено.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Детально про це та альтернативи для українців читайте в матеріалі видання tribun.com.ua.

Поточна ситуація

Муніципальні притулки по всій країні практично вичерпали свої можливості — рівень заповнюваності становить 99,8%.

За офіційними даними, сьогодні в Нідерландах зареєстровано близько 120820 громадян України, з яких більшість перебуває в муніципальних центрах. Останнім часом влада отримує все більше сигналів про те, що нових біженців розмістити вже ніде.

Муніципалітети Амстердама, Роттердама, Утрехта та Гааги виступили зі спільною заявою, в якій підкреслили, що в країні залишилося менше 35 вільних місць для розміщення. Представник муніципалітету Амстердама Рутгер Гроот Васінк заявив, що Нідерланди фактично опинилися в ситуації, коли більше не можуть приймати українських біженців.

До початку березня 2025 року влада Амстердама намагалася скеровувати новоприбулих українців до інших регіонів, однак із 5 березня це стало неможливим через відсутність вільних місць у країні.

Серед причин такої кризи муніципалітети називають не лише нестачу доступних приміщень, а й скорочення фінансування. Від початку року уряд знизив компенсацію на одну особу з 61 до 44 євро на день, тоді як реальні витрати на утримання біженців складають від 55 до 60 євро.

Альтернативні варіанти

У коментарі політичний аналітик та юрист Дмитро Франчук розповів, що українські переселенці, які не змогли отримати місце в муніципальних притулках, можуть розглядати альтернативні варіанти — орендувати житло самостійно або тимчасово зупинитися у знайомих, друзів чи приймаючих сімей.

“Станом на 19 березня 2025 року понад 27000 зареєстрованих українців у Нідерландах не перебувають у муніципальних центрах для біженців”, — додав співрозмовник.

Франчук повідомив, що наразі офіційних планів щодо переселення біженців до інших країн немає. Водночас вони можуть самостійно шукати можливості переїзду до інших держав Європейського Союзу, де умови для їхнього прийому будуть більш сприятливими.

Юридична допомога та самостійний пошук житла

Українці, яким відмовляють у прийомі або в правах на житло, можуть звернутися до місцевих правозахисних організацій або адвокатів, які спеціалізуються на питаннях імміграції та прав біженців. Вони зможуть забезпечити як підтримку, так і надати консультації.

Якщо українці бажають залишитися в Нідерландах, але не мають можливості отримати місце в пунктах розміщення, юрист порадив самостійно шукати варіанти приватного житла, звертатися за допомогою до місцевих благодійних та громадських організацій або розглядати можливість тимчасового проживання в приймаючих сім’ях.

“Біженці, які вже отримали муніципальне житло, можуть продовжувати в ньому перебувати. Однак умови можуть змінюватися залежно від політики місцевих органів влади та наявності ресурсів”, — наголосив Дмитро Франчук.

На сьогодні, зі слів посадовця, інформації про урядові програми, спрямовані на заохочення переселенців до самостійного пошуку чи придбання житла, немає.

Джерело: tribun.com.ua

Фото

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світДопомога під час війни
Останні новини
Останні новини