У Вашингтоні молилися за українських дітей
Християнський світ
03.06.2024
У Вашингтоні показали іграшки загиблого немовляти з Одеси та молилися за українських дітей

В Українському домі у Вашингтоні на заході "Діти моляться за дітей", який організувало посольство України у США та Союз українок Америки до Міжнародного дня захисту дітей, показали речі Анни Гайдаржи та її 4-місячного сина Тимофія, які загинули внаслідок влучання російського дрона по багатоповерхівці в Одесі на початку березня цього року.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Речі для експозиції у США надав чоловік загиблої, Сергій, якому разом із донькою вдалося врятуватися, пише holosameryky.com.

Історію родини на заході у Вашингтоні розповіла посол України у США Оксана Маркарова, зазначивши, що ці речі мають слугувати нагадуванням про злочини росіян проти українських дітей.

"Це – прекрасна родина українських християн-євангелістів. І їх розлучили, коли російська ракета влучила в їхній будинок... Батько надав нам ці іграшки, які були знайдені серед уламків, і одна з іграшок була саме іграшкою вбитої дитини", – розповіла Маркарова.

Вона зазначила, що лише за офіційними даними за два роки повномасштабної війни Україна втратила 546 дітей, ще 1332 дитини зазнали поранень, проте, як наголосила посол, реальні цифри є значно більшими.

"Ми досі не знаємо долі багатьох наших дітей, зокрема викрадених дітей. У нас зареєстровано 20 тисяч випадків викрадення дітей Росією. Але всі ми знаємо, що сама Росія вихваляється, що "врятувала" понад 600 тисяч українських дітей, з родинами чи без," – сказала Маркарова.

Вона наголосила, що говорячи про захист українських дітей, передусім ідеться про припинення війни та перемогу України.

"Поки ми не звільнимо всю Україну, і поки ми не відновимо Україну, включно з Кримом, Донецьком, Маріуполем, Мелітополем, Луганськом та іншими місцями, ми не зможемо їх захистити і ми не зможемо їх знайти", – сказала Маркарова.

Провідна прокурор відділу Міністерства юстиції США з притягнення до відповідальності за воєнні злочини Крістіан Левеск, яка теж взяла участь у заході, наголосила на важливості рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей в РФ Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.

"Яким би не був кінцевий результат, ці особи тепер назавжди залишаться обвинуваченими у воєнних злочинах, що залишить незгладимий слід в історії. Ці дії також сигналізують світові та дітям, яких ми сьогодні вшановуємо, що безкарність таких злочинів не допускатиметься," – сказала Левеск.

Вона наголосила, що Генеральна прокуратура та правоохоронні органи США будуть продовжувати виконувати свою роль у притягненні російських злочинців до відповідальності.

"Це зобов'язання однаково стосується воєнних злочинів, скоєних проти дітей. І ми як слідчі та прокурори пильно відстежуємо ці питання. Крім того, ми повинні в рамках наших власних зусиль продовжувати документувати та повідомляти про нестримну злочинність Росії у питанні примусової депортації дітей і продовжувати оприлюднювати цей звіт," – наголосила Левеск.

Голова ініціативи "Поверніть українських дітей" (Return Ukraine's children) Союзу українок Америки Марта Федорів наголосила, що представники української діаспори у США продовжують працювати з американською владою, "щоб тиснути на Росію, щоб вона заплатила за це, щоб вона повернула всіх українських дітей".

"Ми також працюємо над тим, щоб дозволити Україні застосовувати озброєння на пункти в Росії, не цивільні, а військові, щоб у такий спосіб захиститися, коли Росія бомбардує українські міста і люди гинуть, діти гинуть", – сказала Федорів.

До спільної молитви за українських дітей долучилися священники українських церков у США, зокрема предстоятель Української православної церкви США митрополит Антоній. Він зазначив, що дітям за кордоном важливо пояснювати, що відбувається в Україні.

"Вони дивляться, слухають новини про те, що відбувається в Україні. Чують про лиха, чують про те, скільки дітей викрадають і вбивають у цій війні. І це на них впливає. І тому нам, як батькам, релігійним лідерам, вчителям недільних шкіл і членам церков, важливо, щоб ці діти мали заспокоєння, щоб вони мали надію, що цьому вторгненню прийде кінець, і що діти зможуть повернутися додому. І ми маємо заохочувати їх як особистостей молитися за своїх братів і сестер в Україні", – сказав митрополит Антоній.

Окрім молитви, наголосив митрополит, важливо, щоб люди за кордоном повсякденно привертали увагу до подій в Україні: "Навіть якщо ви думаєте, що вашому сусіду, колезі або другу, чи комусь ще може не сподобатися те, що ви збираєтеся сказати, це наш обов'язок – порушувати це питання, щоб наш голос чули, і тримати світ обізнаним."

Він зазначив, що в Міжнародний день захисту дітей його молитви спрямовані зокрема на те, щоб підтримати також українських батьків.

"Ми молилися сьогодні, зокрема, за батьків тих дітей, які були вивезені з України, щоб Господь... був з ними кожної миті їхнього полону. І ми запевняємо батьків, що якщо Святий Дух перебуває з їхніми дітьми, то надія буде ще більшою, що вони повернуться додому, і що їхні діти переживуть процес перевиховання, який хоче налаштувати їх проти їхніх сімей та їхніх батьків", – сказав митрополит Антоній.

Слова молитви за українських дітей зачитали також вихованці суботньої Школи українознавства ім. Тараса Шевченка у Вашингтоні.

"Я сьогодні сказав молитву для дітей в Україні... я дуже хочу, щоб Бог їх оберігав і рятував їх від російських бомб, що падають," – розповів шестикласник Ярема Качур.

До Міжнародного дня захисту дітей Світовий конгрес українців (СКУ) та українські громади по світу також провели глобальну адвокаційну кампанію "Захистіть українське небо – врятуйте українських дітей" з проханням терміново надати системи ППО для України, щоб захистити цивільне населення, зокрема дітей.

Джерело: holosameryky.com

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Християнський світЄвропа та світДопомога під час війни
Останні новини
Останні новини