В Українському домі у Вашингтоні на заході "Діти моляться за дітей", який організувало посольство України у США та Союз українок Америки до Міжнародного дня захисту дітей, показали речі Анни Гайдаржи та її 4-місячного сина Тимофія, які загинули внаслідок влучання російського дрона по багатоповерхівці в Одесі на початку березня цього року.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Речі для експозиції у США надав чоловік загиблої, Сергій, якому разом із донькою вдалося врятуватися, пише holosameryky.com.
Історію родини на заході у Вашингтоні розповіла посол України у США Оксана Маркарова, зазначивши, що ці речі мають слугувати нагадуванням про злочини росіян проти українських дітей.
"Це – прекрасна родина українських християн-євангелістів. І їх розлучили, коли російська ракета влучила в їхній будинок... Батько надав нам ці іграшки, які були знайдені серед уламків, і одна з іграшок була саме іграшкою вбитої дитини", – розповіла Маркарова.
Вона зазначила, що лише за офіційними даними за два роки повномасштабної війни Україна втратила 546 дітей, ще 1332 дитини зазнали поранень, проте, як наголосила посол, реальні цифри є значно більшими.
"Ми досі не знаємо долі багатьох наших дітей, зокрема викрадених дітей. У нас зареєстровано 20 тисяч випадків викрадення дітей Росією. Але всі ми знаємо, що сама Росія вихваляється, що "врятувала" понад 600 тисяч українських дітей, з родинами чи без," – сказала Маркарова.
Вона наголосила, що говорячи про захист українських дітей, передусім ідеться про припинення війни та перемогу України.
"Поки ми не звільнимо всю Україну, і поки ми не відновимо Україну, включно з Кримом, Донецьком, Маріуполем, Мелітополем, Луганськом та іншими місцями, ми не зможемо їх захистити і ми не зможемо їх знайти", – сказала Маркарова.
Провідна прокурор відділу Міністерства юстиції США з притягнення до відповідальності за воєнні злочини Крістіан Левеск, яка теж взяла участь у заході, наголосила на важливості рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей в РФ Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.
"Яким би не був кінцевий результат, ці особи тепер назавжди залишаться обвинуваченими у воєнних злочинах, що залишить незгладимий слід в історії. Ці дії також сигналізують світові та дітям, яких ми сьогодні вшановуємо, що безкарність таких злочинів не допускатиметься," – сказала Левеск.
Вона наголосила, що Генеральна прокуратура та правоохоронні органи США будуть продовжувати виконувати свою роль у притягненні російських злочинців до відповідальності.
"Це зобов'язання однаково стосується воєнних злочинів, скоєних проти дітей. І ми як слідчі та прокурори пильно відстежуємо ці питання. Крім того, ми повинні в рамках наших власних зусиль продовжувати документувати та повідомляти про нестримну злочинність Росії у питанні примусової депортації дітей і продовжувати оприлюднювати цей звіт," – наголосила Левеск.
Голова ініціативи "Поверніть українських дітей" (Return Ukraine's children) Союзу українок Америки Марта Федорів наголосила, що представники української діаспори у США продовжують працювати з американською владою, "щоб тиснути на Росію, щоб вона заплатила за це, щоб вона повернула всіх українських дітей".
"Ми також працюємо над тим, щоб дозволити Україні застосовувати озброєння на пункти в Росії, не цивільні, а військові, щоб у такий спосіб захиститися, коли Росія бомбардує українські міста і люди гинуть, діти гинуть", – сказала Федорів.
До спільної молитви за українських дітей долучилися священники українських церков у США, зокрема предстоятель Української православної церкви США митрополит Антоній. Він зазначив, що дітям за кордоном важливо пояснювати, що відбувається в Україні.
"Вони дивляться, слухають новини про те, що відбувається в Україні. Чують про лиха, чують про те, скільки дітей викрадають і вбивають у цій війні. І це на них впливає. І тому нам, як батькам, релігійним лідерам, вчителям недільних шкіл і членам церков, важливо, щоб ці діти мали заспокоєння, щоб вони мали надію, що цьому вторгненню прийде кінець, і що діти зможуть повернутися додому. І ми маємо заохочувати їх як особистостей молитися за своїх братів і сестер в Україні", – сказав митрополит Антоній.
Окрім молитви, наголосив митрополит, важливо, щоб люди за кордоном повсякденно привертали увагу до подій в Україні: "Навіть якщо ви думаєте, що вашому сусіду, колезі або другу, чи комусь ще може не сподобатися те, що ви збираєтеся сказати, це наш обов'язок – порушувати це питання, щоб наш голос чули, і тримати світ обізнаним."
Він зазначив, що в Міжнародний день захисту дітей його молитви спрямовані зокрема на те, щоб підтримати також українських батьків.
"Ми молилися сьогодні, зокрема, за батьків тих дітей, які були вивезені з України, щоб Господь... був з ними кожної миті їхнього полону. І ми запевняємо батьків, що якщо Святий Дух перебуває з їхніми дітьми, то надія буде ще більшою, що вони повернуться додому, і що їхні діти переживуть процес перевиховання, який хоче налаштувати їх проти їхніх сімей та їхніх батьків", – сказав митрополит Антоній.
Слова молитви за українських дітей зачитали також вихованці суботньої Школи українознавства ім. Тараса Шевченка у Вашингтоні.
"Я сьогодні сказав молитву для дітей в Україні... я дуже хочу, щоб Бог їх оберігав і рятував їх від російських бомб, що падають," – розповів шестикласник Ярема Качур.
До Міжнародного дня захисту дітей Світовий конгрес українців (СКУ) та українські громади по світу також провели глобальну адвокаційну кампанію "Захистіть українське небо – врятуйте українських дітей" з проханням терміново надати системи ППО для України, щоб захистити цивільне населення, зокрема дітей.
Джерело: holosameryky.com
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут