Часто батьки використовують планшет або телефон, аби заспокоїти чи відволікти дитини. Це зручно, але, на думку психіатра, абсолютно безвідповідально.
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Про це пише simya.24tv.ua з посиланням на Daily mail.
"Ми стерилізуємо пляшечки, стежимо за здоровим харчуванням дитини, не дозволяємо їй колупатися у бруді або бігати по калюжах. Проте при цьому ігноруємо залежність від гаджетів, і навіть самі їй сприяємо", — додав Пембертон.
За його словами, зниження рівня уваги та труднощі поведінки у дітей виникли з розвитком технологій. Сьогодні їм важко сконцентруватися, якщо інформації більше, ніж в пості в Інстаграм.
Для мене не дивно, що рівень уваги та труднощі з дитячою поведінкою стрімко зростають відповідно до зростання технологій. Це має цілком логічний сенс: якщо дитячий мозок бомбардують стимуляторами годинами поспіль, чи не дивно, що у нас є рекордні рівні розладів уваги та проблем зі сном, — пояснив Макс Пембертон.
Читайте також: Правила перевезення дітей у авто: яке місце вважається найнебезпечнішим
Згідно із дослідженням, яке провели серед 5 тисяч британських батьків, три чверті сказали, що їх дитина проводить з телефоном, планшетом або комп'ютером 9 годин на день. Це майже вдвічі більше, ніж до спалаху COVID-19.
Дослідження також продемонструвало, що діти, які молодші 5 років, в середньому проводять біля екрана телефону понад 4 години на день. "Уявіть, як це впливає на їх мозок? Діти втрачають життєво важливий реальний, а не віртуальний соціальний контакт", — переконаний Пембертон.
Але що ще гірше — діти абсолютно не можуть терпіти нудьгу. Вони постійно потребують розважальних відео або ігор, які не вимагають тривалої концентрації.
Навчитися розслаблятися і сповільнюватися, просто спостерігати за світом — життєво важливі навички. Проте сучасне покоління виховують так, що вони нічого з цього не вміють. Діти звикають, що усі речі цікаві й привертають увагу, коли реальність рідко така.
"Варто задуматися і почати обмежувати час, який дитина проводить з гаджетами. Спочатку маляті буде важко, але тільки так він навчаться справлятися з нудьгою. Це допоможе розвинути уяву і креативні навички, а також він навчиться розслаблятися і стане поводити себе спокійніше. Повірте, в майбутньому він вам за це подякує", — підсумував Макс Пембертон.
Джерело: simya.24tv.ua
_____________________
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!