Як раннє введення оцінок у школі впливає на психіку дітей? Вчені мають невтішні висновки
Освіта і наука
10.07.2025
Дослідження показало, що раннє оцінювання у школі негативно впливає на психіку дітей

Запровадження оцінок для школярів молодшого віку може негативно впливати на їхнє психічне здоров'я. Особливо це стосується дівчат – у них підвищується ризик появи депресії та тривожності. Про це свідчать результати шведського дослідження, опублікованого в науковому журналі Health Economics, пише Medical Xpress, передає УП. Життя.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Раніше у Швеції учням починали ставити оцінки лише з 8 класу – приблизно у 14 років. Та у 2012-му систему реформували – і бали за навчання почали отримувати у 6 класі.

Дослідники порівняли медичні та соціально-демографічні дані про понад 520 тисяч школярів. Це діти, які навчалися у 5-9 класах до і після реформи.

Виявилося, що у дівчат, яким раніше почали ставити оцінки, частіше діагностували депресію та тривогу протягом навчання. Найбільше серед них учениць з низькими та середніми навчальними досягненнями.

Крім того, дівчата та хлопці, що почали отримувати бали з 6 класу, мають підвищений ризик діагностування розладів, пов'язаних з алкоголем.

"Наші результати показують, що ці зміни можуть мати шкідливий вплив на психічне здоров'я дітей. Оцінки самі по собі не є шкідливими, але при їхній розробці слід ретельно враховувати, що діти різняться в тому, коли і як вони можуть перетворити такий зворотний зв'язок на здоровий розвиток", – зазначила співавторка дослідження Анна Ліндер.

Джерело: УП. Життя

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаМолоде життя