"Що робити, якщо...?" Пам'ятки населенню в умовах надзвичайних ситуацій. Список ресурсів
Мир та єдність в Україні
20.02.2022
Яка стратегія ваших дій у разі надзвичайної ситуації? Які запаси треба зробити вдома? Як підготувати транспортні засоби? Які медикаменти та засоби першої допомоги потрібно мати? Як підготувати рюкзак безпеки? Відповіді на усі запитання зібрані в настпуних існтрукціях та посібниках. Вивчайте, зберігайте та діліться з іншими.

Приєднуйтесь до нашоїгрупи "Оперативно" у Телеграм та Вайбероб першими знати важливі та актуальні новини

Пам'ятка для сімей

Також волонтерська група #Миготові розробила пам’ятку для сімей на випадок кризової ситуації: в ній експерти дали відповіді на найпоширеніші питання щодо попередніх запасів, стратегії дій на випадок відсутності електрики та інтернету тощо. 

Завантажити пам’ятку можна тут.

Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій

Алгоритм підготовки дітей до потенційних НС, запропонований психологом Світланою Ройз, містить три пункти: розповідь теорії та пояснення, навіщо вона потрібна; залучення до гри-тренування, закріплення у тренувальній дії.
«З дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації зокрема для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час самої НС, не шокувала й не травмувала їх. Підготовка робить стрес дитини „експертним“, виводить її та дорослого зі стану травматичної безпорадності та вразливості. Пояснюючи, ми протиставляємо тривозі продуктивні дії».
 
Завантажити методичку можна тут.
 
Рекомендації від Державної служби України з надзвичайних ситуацій: 

Інструкції для громадян від КМДА

Столична влада розробила короткі інструкції для громадян про те, як діяти у разі надзвичайної ситуації та отримання сигналу системи оповіщення. У пам'ятках міститься інформація про те, що покласти в тривожну валізу, що покласти до аптечки, як діяти в освітніх закладах.

Завантажити пам'ятку тут.

Інформація про укриття/бомбосховища 


Перша медична допомога, психологічна підтримка, тактична медицина, захист


  • Розділ Тактичної медицини Курсу ПМД онлайн розрахований на навчання базовим навичкам бійців ЗСУ для надання ними само- та взаємодопомоги в умовах бойових дій. Також матеріали розділу будуть корисні при підготовці бійців-рятувальників (санітарів), парамедиків (санінструкторів) військових підрозділів, а також мобілізованим цивільним фельдшерам та лікарям у наданні першої домедичної та медичної допомоги в зонах обстрілу, укриття та на етапах евакуації поранених.
  • Курс першої невідкладної допомоги від «Центру спеціальної підготовки». На курсі ви отримаєте знання та навички про те, як правильно та швидко надати першу невідкладну (домедичну) допомогу тим, хто її потребує. Навчання платне.
  • Навчання навичкам першої допомоги від Товариства Червоного Хреста України. Навчальні програми Товариства сертифіковані Глобальним референc-центром Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, тому сертифікати, видані за підсумками тренінгів, визнають у 192 країні світу. Навчання платне, деталі тут
  • Онлайн-курс від Патрульної поліції про фізичну підготовку, основи самозахисту та першу медичну допомогу. На онлайн курсі ви дізнаєтеся про те, як правильно робити масаж серця, на скільки часу можна накладати джгут, чого не слід робити при наданні першої медичної допомоги тощо.  
  • Курс «Перша допомога БАЗОВИЙ» від Української служби порятунку. На курсі отримаєте чітку інформацію щодо дій у різних ситуаціях де є постраждалі люди і отримаєте навички надання першої допомоги (First Aid) за сучасними Європейськими стандартами. Навчання платне.
  • PFA mobile Ukraine (Development Foundation) — мобільний додаток, призначений для використання психологами, працівниками сфери психічного здоровʼя, рятувальниками, які організовано надають першу допомогу дітям, родинам та дорослим, що постраждали внаслідок збройних конфліктів, терактів, ін.
  • Чат-бот першої допомоги ЖГУТ 2.0 з покроковими інструкціями про те, як допомагати травмованим, або тим, чиє здоров’я раптово погіршилося: в TelegramFacebook MessengerViber.
  • Чат-бот для підвищення власного рівня безпеки, щоб у потрібний момент отримати короткі чіткі відповіді на важливі запитання: https://t.me/activistsAdvisor_bot
  • Навчальні відео волонтерського проекту “Вишкіл” (тактична медицина, виживання, практична топографія тощо).
  • Курс військової підготовки від ГО “Український Легіон”. Мета навчального курсу — підготовка якомога більшої кількості громадян до вмілих злагоджених дій у складі державних збройних формувань або партизанських загонів в тилу загарбника.
  • Як можна вступити до лав Тероборони Києва — розповідає Керівник центру підготовки цивільної самооборони Мирослав Гай  https://www.youtube.com/watch?v=kKiXDgOfi2s

Джерело: imi.org.ua

facebook.com

kyivcity.gov.ua

prostir.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Мир та єдність в Україні
Останні новини
Останні новини