Брат Чун (ім'я змінено) народився в Північній Кореї. Там усе суворо контролюється – від підібраних наративів, які поширюються через регульовані медіа-канали, до професійних та освітніх можливостей, які надаються окремим особам. Навіть сповідування релігії обмежене.
Open Doors називає Північну Корею країною, в якій християни зазнають найсуворіших переслідувань у всьому світі. Виявлені владою віряни або отримують довічне ув'язнення в суворих трудових таборах, або їх вбивають на місці. Членів сім'ї також можуть заарештувати, щоб вони понесли таке ж покарання.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Навіть за таких обставин у Північній Кореї сьогодні є близько 400 тисяч християн. Це приблизно 1,5% від 26-мільйонного населення, повідомляє Evangelical Focus. Через небезпеку віряни не діляться своєю вірою відкрито, а зібрання є ризикованими. Дітей у християнських сім'ях знайомлять з вірою лише тоді, коли вони можуть зберігати це в таємниці. У випадку Чуна, його мама розповіла йому про Біблію лише тоді, коли він став достатньо дорослим, щоб усвідомити важливість цієї інформації.
Навіть будучи юнаком, Чун не мав спокою. Він знав, що його батько родом із Південної Кореї. Він прагнув втекти та отримати свободу, щоб повернутися до рідного міста свого батька. Минуло багато років, і Чун не міг більше чекати. Він намагався потрапити в Південну Корею самостійно. Але його план провалився, і його затримали в сусідній країні.
Деякі країни мають домовленості про репатріацію північнокорейських біженців, щоб зіткнутися з гіркими наслідками свого дезертирства. Божою милістю, це не стало кінцем для Чуна. Натомість його зрештою умовно-достроково звільнили та перевели до табору для біженців Організації Об’єднаних Націй (ООН). Там Чун розпочав тривалий процес подачі заявки на отримання дозволу переселитися до Південної Кореї.
На тлі пригнічення та секретності, TWR продовжує свою місію «Досягнути останнього», ділячись надією з тими, у кого рідко, якщо взагалі є можливість з нею зіткнутися.
TWR співпрацює з неурядовими організаціями (НУО), щоб допомогти забезпечити подальше дистанційне служіння північнокорейським біженцям. Ці люди часто відчувають глибоку самотність та ізоляцію. Організації вірять, що серця цих біженців можуть бути відкритими, щоб почути Євангеліє. Раніше ніхто відкрито не ділився з ними Євангелієм у Північній Кореї.
Співробітники з TWR Korea спілкуються з кожним із цих північнокорейських біженців протягом тижня, взаємодіючи на різних рівнях:
▪ 60-хвилинний дзвінок, щоб вислухати про їхні труднощі. Це можливість порадитися, помолитися та поділитися біблійними віршами, щоб підбадьорити та втішити їх.
▪ Обмін повідомленнями WhatsApp протягом тижня.
▪ Розповсюдження біблійних аудіопрограм корейською мовою.
▪ Запрошуючи їх приєднатися до онлайн-вивчення Біблії та богослужіння в неділю.
Під час свого перебування в таборі для біженців ООН Чун відвідав одне з цих щотижневих онлайн-богослужінь, які проводить TWR Korea. Так представники радіостанції вперше познайомилися з ним, а потім надавали постійну підтримку під час його переходу до життя в Південній Кореї.
Коли заяву Чуна нарешті схвалили, він почав складний перехід до нового життя в Південній Кореї. Багато біженців відчувають ізоляцію, тривогу та культурний шок від життя в такому іншому середовищі. Незважаючи на те, що південнокорейський уряд має політику сприяння переходу, деяким біженцям все ще важко адаптуватися.
Наразі Чун служить дияконом у церкві для північнокорейських біженців. Він дбає про церкву і завжди сповнений подяки.
Як Євангеліє досягає Північної Кореї
Щоб підбадьорити вірян у Північній Кореї, TWR транслює 16 програм на тиждень на короткохвильовому радіо. Вони служать духовним порятунком для близько 400 000 вірян північнокорейської підпільної церкви.
Короткохвильове радіомовлення – це безпечний та надійний спосіб, за допомогою якого TWR ділиться біблійними програмами зі слухачами у Північній Кореї. Їх нелегко вимкнути або заблокувати, їх неможливо відстежити, вони не залишають цифрового сліду і найкраще — переданий контент не підлягає цензурі чи редагуванню.
Ось деякі з унікальних способів, якими TWR спілкується із північнокорейськими слухачами в етері:
▪ Програми вивчення Біблії забезпечують необхідну духовну їжу. Одна програма навіть представляє цілу недільну церковну службу в етері.
▪ Євангелізаційні програми охоплюють атеїстів та агностиків, пропонуючи їм можливість поділитися Євангелієм у середовищі, де пряма євангелізація неможлива
▪ Різноманітну лінійку програм було розроблено для задоволення духовних потреб наших північнокорейських братів та сестер. Оскільки віряни не можуть збиратися разом та ділитися своєю вірою, TWR використовує радіо, щоб стояти в проломі та служити важливим джерелом живлення та підбадьорення їхніх душ.
Через надзвичайну безпеку рідко можна отримати повідомлення від слухачів із Північної Кореї. Корейський національний партнер TWR завжди дуже радий отримати ці дорогоцінні відповіді. Ось кілька повідомлень, які вони отримали:
«У мене немає слів, щоб висловити нашу вдячність після отримання цієї дорогоцінної, теплої та люблячої підтримки від вас. Ми молимося, щоб віра, надія і любов були з усіма братами і сестрами по всьому світу».
«Ми сповнені радості, і щоразу, коли ми отримуємо цю дорогоцінну підтримку та слухаємо ваш голос по радіо, то відчуваємо, що ви поряд».
Джерело: Evangelical Focus
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут