У Польщі планують суттєво змінити освітній процес для українців: деталі
Європа та світ
29.02.2024
Заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха розповіла, що в плани уряду входить запросити дітей, які навчалися поза польською освітньою системою, приєднатися до очного навчання

Наразі у Польщі проживає 293 тисячі українських дітей, які приїхали з батьками після повномасштабного російського вторгнення. З них в польських школах навчається 135 тисяч дітей українців, які стали біженцями, повідомляє Освіторія Медіа.

У Польщі мають намір запровадити обов'язкове навчання учнів з України у місцевих школах. Нововведення планують втілити у життя вже з 1 вересня, пише 24 Канал.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

«Першою проблемою, з якою ми зіткнулися, був брак знань. Ми мало знаємо про те, наскільки добре українські учні інтегрувалися в польські школи, наскільки добре вони володіють польською мовою та як добре почуваються в школі. Але набагато більшою проблемою є діти, які перебувають поза польською системою. Ми знаємо про них ще менше. Деякі з них навчаються в українських онлайн-школах, але невідомо, наскільки ці діти справді виконують свої навчальні зобов’язання. Ніхто з польської сторони цього не перевіряв, тому ми не знаємо, наскільки система дистанційної освіти справді готує їх до життя. Проте найбільшою проблемою є ті діти, які – а ми припускаємо, що їх може бути велика група – не навчаються в жодній освітній системі, ані в польській стаціонарній, ані в українській онлайн», – зауважила Заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха.

«Треба враховувати, що частина цих дітей залишиться в Польщі, тому вони мають право на освіту, і тому ми зобов'язані забезпечити їм цю освіту», – вважає вона.

Муха наголосила, що це не спроба полонізації. За її словами, польська влада не має таких планів, тож каже, що українським посадовцям хвилюватися не варто.

В міністерстві освіти Польщі наголосили: за українськими дітьми залишать право вивчати українську мову в школі і дати їм змогу дізнатися про українську культуру. Водночас інші предмети вони вивчатимуть польською.

«Ми хочемо, щоб вони розвивали свою ідентичність. Ми хочемо надати їм можливість вивчати українську мову. Я вважаю, що українській владі особливо цікаво щодо російськомовних українських дітей, що вони матимуть можливість вивчати українську мову в Польщі», – заявила посадовиця.

Аби втілити ці плани в життя, польська сторона почне перемовини з українським Міністерством освіти.

Джерело: Освіторія Медіа

24 Канал

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світОсвіта і наукаМолоде життя
Останні новини
Останні новини