Рада проголосувала за закон про масове тестування на коронавірус в Україні
07.05.2020
7 травня на пленарному засіданні Верховна Рада проголосувала законопроєкт №3380 про забезпечення масового тестування авторства депутата "Голосу" Ольги Стефанишиної

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це повідомляють Еспресо.TV та pravda.com.ua.

Законопроєкт проголосували за основу 338 депутатів. Після цього відбулось голосування за закон в цілому. "За" висловились 336 нардепів.

Згідно з законом, тестування буде обов’язковим для осіб, які звертаються за меддопомогою з ознаками коронавірусу, та осіб, які контактували з хворими.

Закон вводить у дію:

· механізм широкомасштабного тестування населення та розгортання пунктів по усій країні;

·  покриття 100% виплат від доходу медикам, які на самоізоляції;

· прозоре звітування про забезпечення медзакладів тестами, засобами індивідуального захисту та гуманітарною допомогою;

· обов‘язок МОЗ розробити дієвий алгоритм для розподілення пікового навантаження на лікарні;

·  навчання для усього медичного персоналу при роботі з коронавірусом.

Також в Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на коронавірус, а також особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, як то працівники Національної поліції та Національної гвардії, незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із хворим на коронавірус. 

Крім того, закон передбачає, що особи, які через проведення заходів з недопущення поширення коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію або перебувають у медзакладах, отримуватимуть допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Читайте також: Уряд схвалив приєднання до „Партнерства Біарріцˮ. Україну змусять ратифікувати Стамбульську конвенцію та прийняти закони щодо ЛГБТ

А медичні працівники, які через боротьбу з коронавірусом, лежать у лікарні або перебувають на самоізоляції, отримуватимуть допомогу у розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Проєкт закону передбачає можливість залучення на волонтерських засадах лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації до участі в заходах з протидії COVID-19 (наприклад до проведення тестування).

А також посилення потужності і забезпеченості лікарень, які приймають хворих на коронавірус.

Цей закон набирає чинності з дня його опублікування і діє на час карантину та обмежувальних заходів та протягом 2 місяців з моменту їх відміни.

Як зазначила депутат від "Голосу" Ольга Стефанишина перед голосуванням, в Україні проводиться в 7 разів менше тестів на коронавірус у порівнянні з Білоруссю та у 10 з Німеччиною.

Читайте також: Каталог корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков

Джерела: pravda.com.ua та espreso.tv

Фото

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Останні новини
Останні новини